Osiągnięcia

rok szkolny 2023/2024

W 18.Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym MAGIA TERATRU LALKA TEATRALNA organizowanym przez Zielonogórski Ośrodek Kultury nasze uczennice z klasy 4b zdobyły nagrody i wyróżnienia za wykonanie kukiełek i marionetek. 
Oto laureatki:
Agata Duszyńska, Ula Płoszaj, Zosia Dominiak, Kasia Strońska, Klara Szlempo, Adela Anessi, Celina Grodecka, Helenka Wlazło oraz Ela Żabińska. 
Dziękujemy za cudne prace, za wspólny wyjazd do Zielonej Góry na wernisaż. To była magiczna przygoda! 
 
Opiekunem merytorycznym uczennic była p. Monika Marczyk-Żabińska. 
 
 Iwo Piątkowski (8a) został laureatem Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla uczniów szkół podstawowych organizowanej przez UJ w Krakowie.
 

Opiekunem merytorycznym ucznia była p. Natalia Stempczyńska.

 

Alex Misiewicz-Rufo (7b) został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Hiszpańskiego. Dokonał tego w iście olimpijskim stylu uzyskując najwyższą lokatę wśród wszystkich uczestników. Gratulujemy pracy, zaangażowania i niełatwej umiejętności panowania nad stresem.

Barbara Meissner została finalistką konkursu kuratoryjnego z chemii (29.02.2014)

Opiekunem merytorycznym ucznia była p. Natalia Stempczyńska.

Wojtek z klasy 7c odniósł w tym roku szkolnym dwa ogromne sukcesy.
W styczniu został finalistą kuratoryjnego konkursu z historii, a w marcu zdobył tytuł laureata z ogólnopolskiej olimpiady historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

Opiekunem merytorycznym ucznia był p. Bartosz Kaczmarek.

24.11.2023r. w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Stąpając po Ziemi, dotykając Nieba – dzieje i kultura pierwotnych narodów Ameryki Północnej i Południowej”, Eleonora Żabińska z kl. 4b została laureatką w kategorii wiekowej 9-11 lat.
 
Opiekunem merytorycznym ucznia była p. Monika Marczyk-Żabińska. 

 

7.10.2023r. 2 zespoły w składzie: Leon Mordas – Tytus Mamet, Feliks Szwanenfeld – Szymon Susek, zajęły 2 i 3 miejsce w Polsce w II Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w kategorii GAMEDEV (programowanie w Python).

Opiekunem merytorycznym uczniów był p. Paweł Hoffmann.

rok szkolny 2022/2023

Finaliści krajowi w I Ogólnopolskich Mistrzostwach IT dla szkół podstawowych.
Kategoria: Creative IT
Jan Purandare i Jan Nowicki
Franciszek Majchrzak i Miłosz Pozdrowicz
Franek Mrowinski i Filip Niegłos
Szymon Susek i Feliks Szwanenfeld
Kategoria: Druk 3D
Karol Koziorowski i Mateusz Kayser
Uczniowie 7 października 2022r. podczas targów Poznań Game Arena zostali finalistami w Dywizjach: Druk 3D oraz Creative IT.
 
Opiekunem merytorycznym uczniów był p. Paweł Hoffmann
 
 

W 53. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym sponsorowanym przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną (Biiku Bunka Kyokai) we współpracy z: Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej oraz firmą Pentel Co., Ltd. uczeń naszej szkoły WITOLD HEYMANN z klasy 4a zdobył brązowy medal za swoją zimową i tajemniczą pracę pt. FULL MOON.

Opiekunem merytorycznym ucznia była p. Monika Marczyk-Żabińska. 

W XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „MALOWANE POEZJĄ” Janina Jakóbczyk z klasy 8c zdobyła wyróżnienie. 
Janina magicznie zilustrowała wiersz Adama Mickiewicza.
 
Opiekunem merytorycznym ucznia była p. Monika Marczyk-Żabińska. 
 
 

rok szkolny 2021/2022

Marcelina Bandasz – z drugą lokatą Laureatką III Olimpiady Literatury i Języka Polskiego na etapie ogólnopolskim.
Olimpiada zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.
Marcelinę do olimpiady przygotowały nasze polonistki panie: Anna Busza i Zofia Głowacka.
 

Marcelina podczas tej przygody poznawała tajemnice zagadnień językowych, interpretowała poezję, pisała rozprawki, a etap centralny zakończyła przyjaźnią ze Stanisławem Lemem oraz przygotowaniem wypowiedzi o fantastyce i grotesce w jego twórczości.

„Udział w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego bardzo mnie rozwinął. Oprócz wiedzy z zakresu gramatyki czy przydatnej umiejętności pisania różnorakich tekstów, Olimpiada zmieniła diametralnie moje podejście do poezji i interpretacji wierszy.
Uświadomiłam sobie, jaką swobodę daje język polski. Ten sam wyraz, w zależności od kontekstu i odpowiedniego użycia, może tworzyć śmiertelnie poważną sytuację lub bawić do rozpuku.

 

Konkurs zachęcił mnie do zapoznania sie z licznymi wybitnymi autorami, z których twórczością miałam przyjemność obcować. Zdaję sobie sprawę, że to, co poznałam, jest tylko maleńką częścią literatury, zarówno polskiej, jak i zagranicznej, ale dzięki Olimpiadzie z jeszcze większą ochotą i radością chcę odkrywać jej kolejne obszary” – komentuje uczennica.

Opiekunem merytorycznym ucznia były p. Zofia Głowacka oraz Anna Busza

rok szkolny 2020/2021

Zbyszko Melosik – z pierwszą lokatą II Olimpiady Literatury i Języka Polskiego na etapie ogólnopolskim.
Olimpiada zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.
 
Nadrzędną ideą tego konkursu jest ugruntowanie wysokiej rangi języka polskiego i literatury polskiej w życiu społecznym i przyczynienie się do głębszego rozpoznania narodowej i europejskiej tradycji literackiej oraz tożsamości kulturowej.
 
Zbyszko w drodze do finału zmagał się z niełatwą materią języka polskiego, pisząc rozprawki, interpretując wiersze, prezentując wypowiedź na wybrany temat.
 
W III etapie zawodów, po części pisemnej, Zbyszko został zaproszony do części ustnej, w której zaprezentował przygotowane przez siebie wystąpienie na temat: „Juliusz Słowacki – pamięć poety” i odpowiadał na pytania zadawane przez członków komisji konkursowej ( w skład komisji weszli prof. Tomasz Chachulski, dr Ewangelina Skalińska, prof. Małgorzata Mikołajczak, prof. Aleksandra Norkowska).

Zbyszko, GRATULUJEMY!

Opiekunem merytorycznym ucznia była p. Zofia Głowacka.

Antoni Dziedzic z kl. VII c został laureatem III miejsca XIV Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
W finale Antek zmierzył się ze składającym się 97 pytań testem, który szczegółowo sprawdzał znajomość literatury, kultury i historii starożytnej.
 
Konkurs adresowany do uczniów wielopolskich szkół ma na celu przede wszystkim rozbudzanie zainteresowania młodzieży historią i kulturą starożytnej Grecji i Rzymu, popularyzowanie wśród młodzieży tematyki i wiedzy na temat antyku grecko-rzymskiego, a także rozwijanie indywidualnych uzdolnień ucznia oraz wzbogacanie form współpracy z uczniem zdolnym.
 
Opiekunem merytorycznym ucznia była p. Zofia Głowacka.

rok szkolny 2018/2019

Uczniowie: Ignacy i Alicja Kozak, Antoni Flaszak, Jan i Jakub Rzeźnik finalistami Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu.

Opiekunem merytorycznym uczniów był p. Paweł Hoffmann.

Drużyna Cogito zajęła 3 miejsce w X edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2019 w Piłce Nożnej.

rok szkolny 2017/2018

XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją”

Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała jedenastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: „Poradnik Bibliotekarza, „Lustro Biblioteki”, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) ze 124 instytucji ogółem 1609  prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 640 prac, klasy IV-VI szkoły podstawowej – 513 prac, klasy I-III gimnazjum-456 prac).

Komisja Konkursowa w składzie: Anna Świca (nauczyciel plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju), Maria Stefania Szeliga (dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju), Dorota Kusztykiewicz (malarka, poetka, regionalistka) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

  1. nagroda główna – Klara Mamet, kl. II Publiczna Szkoła Podstawowa „Cogito” Poznań- „Zeszły się cztery koty” Ludwik Jerzy Kern
  2. nagroda główna- Dobrochna Weinert, kl. II Publiczna Szkoła Podstawowa „Cogito” Poznań- „Anioł Ognisty- „Mój anioł lewy…” Juliusz Słowacki 

Laureaci IX Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru KIDS FUN FOLK  – V Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dziecko w folklorze świata”

Wśród laureatów w  kategorii wiekowej 6-9 lat są nasi uczniowie – Jan Purandare z kl. 3a I Alicja Strońska z kl. 3b.

Prace zostały przygotowane w ramach Pracowni Artystycznej Cogito –  pod opieką p. Moniki Żabińskiej – Marczyk.