Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ

Osiągnięcia uczniów


Zbyszko Melosik
– z pierwszą lokatą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego na etapie ogólnopolskim.
Olimpiada zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.
 
Nadrzędną ideą tego konkursu jest ugruntowanie wysokiej rangi języka polskiego i literatury polskiej w życiu społecznym i przyczynienie się do głębszego rozpoznania narodowej i europejskiej tradycji literackiej oraz tożsamości kulturowej.
 
Zbyszko w drodze do finału zmagał się z niełatwą materią języka polskiego, pisząc rozprawki, interpretując wiersze, prezentując wypowiedź na wybrany temat.
 
W III etapie zawodów, po części pisemnej, Zbyszko został zaproszony do części ustnej, w której zaprezentował przygotowane przez siebie wystąpienie na temat: „Juliusz Słowacki – pamięć poety” i odpowiadał na pytania zadawane przez członków komisji konkursowej ( w skład komisji weszli prof. Tomasz Chachulski, dr Ewangelina Skalińska, prof. Małgorzata Mikołajczak, prof. Aleksandra Norkowska).
Zbyszko, GRATULUJEMY!
 
 
Antoni Dziedzic z kl. VII c został laureatem III miejsca XIV Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
W finale Antek zmierzył się ze składającym się 97 pytań testem, który szczegółowo sprawdzał znajomość literatury, kultury i historii starożytnej.
 
Konkurs adresowany do uczniów wielopolskich szkół ma na celu przede wszystkim rozbudzanie zainteresowania młodzieży historią i kulturą starożytnej Grecji i Rzymu, popularyzowanie wśród młodzieży tematyki i wiedzy na temat antyku grecko-rzymskiego, a także rozwijanie indywidualnych uzdolnień ucznia oraz wzbogacanie form współpracy z uczniem zdolnym.
 
Opiekunem merytorycznym ucznia była p. Zofia Głowacka.

Podsumowanie XIV edycji Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją” o zasięgu ogólnopolskim. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała czternastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych. Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) z 49 instytucji ogółem 534 prace.

NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kategorii klas I-III zdobyła Marysia Płygawko – uczennica klasy 2a PSP Cogito – za wykonanie ilustracji do wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”.

Brawa dla Marysi za nieposkromioną wyobraźnię!