
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
Posiada III stopień specjalizacji zawodowej, tytuł Honorowy Profesora Oświaty.
Przewodnicząca Krajowego Zespołu Koordynacyjnego Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki C. Freineta – ubiegłej kadencji.
Autorka i realizatorka wielu programów oraz projektów edukacyjnych, autorka ponad 30 publikacji z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej.
Redaktorka i współautorka programu kształcenia „Umysły przyszłości” oraz przewodnika metodycznego „Ścieżki edukacyjne opracowane metodą projektów dla klas I – VI szkoły podstawowej”.
Uczestniczka i organizatorka wielu konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych.
Jej dwa programy nauczania do edukacji wczesnoszkolnej otrzymały I nagrodę w konkursie ORE na modelowe programy nauczania.
Uhonorowana tytułami „Nauczyciel Roku 2012”, „Pozytywista Roku 2013”, „Ambasador innowacyjnych idei i praktyk pedagogicznych 2013”,
„Dyrektor Roku 2010”.
Jest członkiem Kapituły ds. Profesorów Oświaty.
Rzeczoznawcą MEN ds. podręczników szkolnych.
W 2000 r. została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
przyroda/biologia
Nauczycielka biologii i przyrody w Publicznej Szkole Podstawowej Cogito.
Prowadzi kanon „Czytam, bo lubię” oraz „Laboratorium” dla klas 4-6.
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunków: edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim oraz nauczanie biologii i przyrody.
Pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej Cogito od początku jej powstania.
Interesuje się biologią. Lubi gotować, grać w szachy oraz czytać książki. Pasję czytelniczą stara się przekazać uczniom podczas prowadzonego kanonu. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości i daje satysfakcję.
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. III B
Nazywam się Izabela Groborz. Pochodzę z Górnego Śląska.
W Szkole Podstawowej Cogito pracuję od początku jej istnienia. Uczę dzieci w klasach 1-3, które mają nieskończone pokłady energii i niezwykłą ciekawość, aby poznawać otaczając je świat.
Właśnie dzięki temu praca z najmłodszymi poza tym, że jest wymagająca daje również wiele satysfakcji.
Wicedyrektor, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kierunku zdrowie publiczne oraz studia podyplomowe na kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.
W czasie studiów pracowałam jako wolontariusz w przedszkolu specjalnym w Poznaniu.
Podczas trwania studiów zdecydowałam się na założenie rodziny. Mam wspaniałego męża i trzech synów. To właśnie dzięki macierzyństwu wiem, że swoją przyszłość zawodową chcę wiązać z pracą z dziećmi.
Lubię obserwować dynamikę rozwoju dzieci, kształtowanie się ich osobowości isposób postrzegania świata.
Sekretariat jest centrum informacyjnym szkoły. Tu najczęściej następuje pierwszy kontakt z Rodzicem. Każdego dnia chętnie służę pomocą zarówno dzieciom, jak i Rodzicom. Pracując na tym stanowisku staram się, aby podstawowe funkcje informacyjne były na jak najwyższym poziomie i wyznaczały jakość placówki. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą, która uwielbia rodzinne wyjazdy rowerowe, bieganie, crossfit i jogę.
wychowawczyni 4c,
administratorka librusa
Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza – edukację elementarną z terapią pedagogiczną oraz edukację medialną i technologie informacyjne.
Interesują mnie alternatywne modele edukacji. W szkole najważniejsza jest dla mnie kreatywność i swobodne podejście do nauki, uważam że im więcej autonomii ucznia tym lepsze wyniki edukacyjne.
Lubię rysować, tworzyć i chodzić po górach.
j. angielski
wychowawca kl. VIc
Nazywam się Anna Zielonka i jestem nauczycielem kontraktowym. Od października 2015 roku pracuję na stanowisku nauczyciela języka angielskiego w naszej szkole.
Nauczanie języka angielskiego jest moją pasją. W pracy z dziećmi staram się wykorzystywać innowacyjne metody. Podczas moich zajęć dzieci osłuchują się z językiem obcym m.in poprzez śpiewanie piosenek i słuchanie tekstów obcojęzycznych.
Uczniowie utrwalają poznany materiał poprzez gry i zabawy językowe, prace plastyczne, rozwiązywanie zadań oraz projekty. Obserwacja postępów dzieci w nauce sprawia mi ogromną satysfakcję.
Prywatnie jestem mamą przedszkolaka i każdą wolną chwilę spędzam z rodziną. Uwielbiam piesze wycieczki oraz leniuchowanie na leżaku z dobrą książką.
j. angielski
wychowawca kl. Va
Uprawnienia pedagogiczne zdobyłam w Wyższej Szkole Języków Obcych w Podyplomowym Studium Dydaktyki Języka Angielskiego.
Przygodę w Cogito rozpoczęłam pięć lat temu. Uczę języka angielskiego oraz jestem wychowawczynią cudownej klasy 5a. Z moimi wychowankami łączy nas pasja poznawania tradycji innych krajów. Stąd zrodził się pomysł dodatkowych zajęć – Spotkań kultur, które prowadzę w doskonałym towarzystwie Ani Płygawko z Fundacji Atqi.
Ponieważ mam również wykształcenie muzyczne, muzyka i rytm towarzyszą mi oraz moim uczniom na każdych zajęciach języka angielskiego. Jestem świadoma tego jak bardzo te dwa elementy mogą być pomocne w poznawaniu języka obcego i mogę śmiało powiedzieć, że moje dzieciaki znają angielski śpiewająco.
W wolnym czasie uwielbiam poznawać na nowo świat w towarzystwie dwóch córek, które bardzo często są moimi przewodniczkami.
historia
Nazywam się Bartosz Kaczmarek, pochodzę z małego miasta Kościana, ale od kilku lat mieszkam w Poznaniu.
Skończyłem studia licencjackie z historii o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie jestem na ostatnim roku studiów magisterskich.
Odbyłem praktyki w szkole podstawowej oraz gimnazjalnej, a także byłem wolontariuszem w Polskiej Sobotniej Szkole w Plymouth.
Od zawsze chciałem połączyć moją pasję, jaką jest historia z pracą z dziećmi. Pragnę zainspirować najmłodszych do zgłębiania wiedzy i odkrywania świata.
Uważam, że nie ma nic piękniejszego niż odnajdywanie odpowiedzi na coraz to nowsze zagadki.
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. I B
Nazywam się Weronika Kasperkowiak. Mieszkam w Poznaniu i tutaj właśnie rozpoczęłam swoją edukację pedagogiczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, a studia magisterskie na kierunku pedagogika – wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Tytuł magistra zdobyłam w roku 2016.
Odbyłam wiele praktyk m. in. w szkołach podstawowych, gimnazjach, przedszkolach czy domu młodzieży. Ponadto doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w żłobku, przedszkolu i klubie malucha.
Odkąd pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi. W szkole Cogito podjęłam pracę na stanowisku asystenta nauczyciela. Dwa lata później objęłam wychowawstwo. Jestem przekonana, że praca ta wzbogaci mnie o kolejne cenne doświadczenia, które będę mogła wykorzystać w przyszłości. Niezmiernie ważny jest dla mnie rozwój zawodowy, dlatego nieustannie się dokształcam.
Z pracy z dziećmi czerpię wiele satysfakcji, ponieważ łączę ją ze swoimi zainteresowaniami.
Lubię majsterkować i własnoręcznie tworzyć różne przedmioty np. świeczki, ozdoby, stroiki. Jestem zafascynowana origami – składanie papieru mnie relaksuje.
Czas wolny poświęcam rodzinie. Lubię także jeździć na rowerze i czytać. Wnoszę pogodny nastrój w moim otoczeniu, jestem uśmiechnięta i zawsze chętnie służę pomocą.
Liczę, że każdy dzień przyniesie sporo radości zarówno mnie, jaki i moim podopiecznym.
plastyka/bibliotekarz
Pochodzę z malowniczego Wolsztyna. Ukończyłam na Wyższej Szkole Nauk i Dziennikarstwa studia licencjackie z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, następnie w Collegium Da Vinci studia magisterskie na kierunku arteterapia z neurodydaktyką.
Nauki nigdy za wiele, więc ukończyłam również studia podyplomowe Nauczanie muzyki, plastyki, techniki w CDV. Uczestniczyłam w licznych kursach w zakresie pedagogiki.
Prowadzę plastykę, kanony Małe formy teatralne oraz Rozegrany mózg, ponadto jestem bibliotekarzem szkolnym, a także jestem wychowawcą wspomagającym.
Prywatnie uwielbiam śpiewać w chórach, majsterkować oraz jestem zwolenniczką gier planszowych, jazdy na rolkach i łyżwach. W wolnym czasie również lubię podróżować, zwłaszcza pociągami.
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. III A
Jestem rodowitą poznanianką. Po pierwszym roku studiów licencjackich na kierunku pedagogika, specjalność resocjalizacja realizowanych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbywałam praktyki w przedszkolu i uświadomiłam sobie jak wiele radości daje mi praca z dziećmi.
Zainspirowana nowymi doświadczeniami rozpoczęłam drugi kierunek studiów pedagogicznych na specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna.
Dobra organizacja czasu pozwoliła mi na uzyskanie tytułu licencjata z obydwu tych kierunków. Kontynuowałam naukę na studiach magisterskich pozostając na pedagogice, jednak tym razem wybrałam specjalność dotycząca profilaktyki i interwencji kryzysowej.
Jestem miłośniczką zwierząt, lubię czytać książki, podróżować i tańczyć. Z optymizmem patrzę w przyszłość i cieszę się, że dołączyłam do kadry Cogito.
j. polski
wychowawca kl. Vb
Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim oraz filologiczno-historyczne studia środkowoeuropejskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Do tej pory poświęcałam się przede wszystkim glottodydaktyce, więc największą frajdę sprawia mi nauczanie języka polskiego jako obcego.
W czasie studiów wciągnęła mnie komparatystyka literacka i kulturowa. Uwielbiam poznawać nowe miejsca, kultury i języki, dlatego staram się także na to wygospodarować czas.
Pracowałam m.in. jako wychowawca wypoczynku dzieci i młodzieży. Jestem również trenerem jogi, a od czasu do czasu zajmuję się korektą i redagowaniem tekstów.
Każdą wolną chwilę spędzam z mężem na łonie natury. Wybieram aktywne formy wypoczynku, turystykę kwalifikowaną, przyrodniczą i bushcraft.
Z ogromną przyjemnością przekazuję swoją wiedzę oraz obserwuję rozwój „moich” dzieci. Staram się pobudzać ciekawość świata i zapewnić interesującą przygodę z językiem polskim.
matematyka
wychowawca kl. IVb
Nauczycielka matematyki, miłośniczka gier planszowych, karcianych i logicznych, książek popularno naukowych i nie tylko oraz klocków LEGO i wykorzystywania wszystkich powyższych w edukacji. Pasjonatka robótek na drutach.
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
asystent kl. III A
Nazywam się Joanna Kowańdy i jestem z Poznania. Ukończyłam studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej wraz z przygotowaniem psychologiczno-pedagogicznym oraz dydaktycznym.
W okresie studiów udało mi się odbyć praktyki w domu małego dziecka, w przedszkolu oraz szkole podstawowej. Doświadczenia te sprawiły, iż z chęcią podjęłam pracę w placówce Cogito. Zajęcia z dziećmi są wielką przygodą!
Sama lubię podróżować, odkrywać nowe miejsca i zachwycać się pięknem natury. Doceniam aktywność na świeżym powietrzu i spotkania z w gronie najbliższych.
Sporą część czasu wolnego poświęcam na działalność społeczną na rzecz osób wykluczonych. Wolontariat misyjny pozwala mi patrzeć z szerokiej perspektywy na otaczający mnie świat i ludzi, oraz bardzo często wskazuje na to, co jest w życiu najważniejsze.
informatyka
Jestem nauczycielem informatyki, techniki i edukacji dla bezpieczeństwa.
Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, kolejne kierunki na Uniwersytetach: Wrocławskim, Warszawskim, Opolskim oraz w Brukseli. Aktualnie studiuję w Nowym Jorku fotografię (studia on-line).
Od wielu lat jestem wykładowcą i egzaminatorem ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych).
Od 2010r. instruktorem, egzaminatorem i wykładowcą EFR (Emergency First Responce of Bristol) i FACC (First Aid Certification Centre of London).
Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wiele radości i satysfakcji. Jestem praktykiem i przekazuję praktyczną wiedzę, teorię ograniczając do minimum.
Wolne chwile od pracy poświęcam fotografii, ratownictwu, dobrej książce oraz poznawaniu Polski i świata.
Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku pedagogika specjalna – specjalność resocjalizacja oraz studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika- specjalność- resocjalizacja.
Moje zainteresowania naukowe obejmują mediacje rodzinne oraz mediacje rówieśnicze.
W zakresie mediacji ukończyłam certyfikowany kurs na mediatora rodzinnego (część I i II), szkolenie z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych.
W szkole Cogito oprócz pełnienia funkcji pedagoga szkolnego jestem również koordynatorem szkolnego klubu mediatora i wychowawcą najstarszej klasy.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując między innymi w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w rodzinie oraz Domu Dziecka.
logopeda
Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna- specjalność logopedia, profilaktyka i terapia , a obecnie kończę studia magisterskie o specjalności logopedia kliniczna.
Jestem młodym logopedą pełnym pasji i kreatywności, cały czas staram się dokształcać. Od zawsze wiedziałam, że moja praca zawodowa będzie związana z dziećmi. Są one dla mnie ogromną inspiracją. Kontakt z nimi daje mi dużo satysfakcji, radości oraz przede wszystkim wiele uczy.
W moje zajęcia zawsze wplatam elementy zabawy, tak by uczniowie czuli się jak na miłym spotkaniu, bo przecież za J. Korczakiem „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
W wolnym czasie uwielbiam podróże, zarówno te bliskie jak i dalekie, czerpię z nich wiele inspiracji i pozytywnej energii do pracy. Bardzo ważny jest dla mnie kontakt z drugim człowiekiem, spędzanie czasu z rodziną oraz przyjaciółmi.
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. I A
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. I B
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. II A
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. II A
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. II B
Nazywam się Oliwia Michalak, od kilku lat mieszkam w Poznaniu.
Obecnie kończę studia magisterskie o specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Wcześniej pracowałam w przedszkolu oraz żłobku. Zawsze fascynowała mnie dziecięca kreatywność, sposób postrzegania świata, powaga z jaką przedstawiają problemy dla ludzi dorosłych błahe, z ich punktu widzenia nie do rozwiązania.
To wszystko sprawia, że świat dzieci wydaje się być magiczny i od zawsze wiedziałam, że jako osoba dorosła nadal będę chciała brać w nim udział.
Najważniejszą dla mnie zasadą życiową są słowa: „traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany”. Jest to moją domeną w pracy z dziećmi.
W wolnym czasie uwielbiam zatrzymywać chwile migawką aparatu, patrzeć na świat, odkrywać nowe miejsca, zarówno te bliższe jak i dalsze, cieszyć oko pięknymi tekstami i zachwycać się będąc w filharmonii.
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. III B
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. III C
j. polski
j. angielski
j. angielski
j. niemiecki
Od 25 lat nauczam języka niemieckiego, a od 10 także i duńskiego.
W swojej pracy stawiam przede wszystkim na naukę mówienia. Moi uczniowie studiują na filologii duńskiej i etnolingwistyce oraz zdają certyfikaty Instytutu Goethego na poziomach od A2 do C1.
W swojej pracy posiłkuję się doświadczeniem zdobytym podczas studiów Kolegium Języków Obcych oraz Filologii Duńskiej UAM, a także stypendiach na Uniwersytecie Kopenhaskim i Branbjerg Højskole, gdzie miałam możliwość podpatrzeć skandynawską edukację.
Prywatnie jestem żoną, mamą dziesięciolatki i opiekunką dwóch świnek morskich. Fascynują mnie kraje skandynawskie i nordyckie, a w wolnych chwilach jeżdżę na rowerze, pływam, uprawiam nordic walking i biegam.
matematyka
wychowawca kl. VIa
chemia/fizyka
Uprawnienia do nauczania w Szkole Podstawowej udało mi się zdobyć na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Pasje do eksperymentów z dziećmi i młodzieżą w zakresie chemii oraz fizyki odkryłam dzięki Małemu Inżynierowi.
Lubię majsterkować, tworzyć ciekawe rzeczy z niczego, dlatego też fantastycznie spędzam czas z uczestnikami zajęć z Kanonu DIY Zrób to sam.
W wolnej chwili chętnie podejmuję próby eksperymentowania także w kuchni.
Zamiłowanie do pieczenia udaje mi się przekazać uczniom na zajęciach Akademii Kompetencji Cukier – przyjaciel czy wróg.
plastyka/technika
wychowawca kl. IVa
Jestem rodowitą poznanianką. Mamą dwóch córek. Ukończyłam studia na UAM w Poznaniu na kierunku Filozofii.
Od kilku lat jestem związana z edukacją i szkolnictwem. Uczę plastyki i techniki gdyż, wierzę w myśl Marii Monterssori, że umiejętność dłoni jest u człowieka związana z rozwojem inteligencji i kultury.
plastyka
wychowanie fizyczne
wychowanie fizyczne
wychowanie fizyczne
Wychowanie do życia w Rodzinie
nauczyciel wspomagający
nauczyciel wspomagający
opiekun Klubu Mediatora
Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku:
– pedagogika, specjalność resocjalizacja – licencjat;
– pedagogika, specjalność profilaktyka i interwencja kryzysowa – magister;
– pedagogika, specjalność terapia pedagogiczna z arteterapią – magister.
W Cogito pełnię funkcję nauczyciela wspomagającego dla uczniów ze specjalnymi potrzebami, których na co dzień wspieram w funkcjonowaniu w szkole.
Jestem także opiekunem Szkolnego Klubu Mediatorów.
Prywatnie uwielbiam gotować i podróżować do ciepłych krajów. Interesuję się fotografią oraz wizażem.