Wycieczka do Bolechówka

17 czerwca 2015

17 czerwca klasa 1b oraz 2 wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Osady Traperskiej w Bolechówku. Na szczęście pogoda nam dopisała, a  uczniowie mieli szansę wziąć udział w wielu konkurencjach sprawnościowych. Dzieci mogły sprawdzić swoją wytrzymałość w wyścigu po nierównym terenie, przeciąganiu liny czy jak najszybszym przeniesieniu drewnianych kołków przy pomocy siudów.
Jednak dla uczniów największą atrakcją był kontakt ze zwierzętami mieszkającymi w Osadzie Traperskiej. Po wysłuchaniu przewodnika i zadaniu mu wielu pytań, dzieci mogły samodzielnie nakarmić strusie oraz konie, a następnie pogłaskać psy zaprzęgowe.
Na koniec spotkania uczniowie musieli wykazać się zdobytą podczas wycieczki wiedzą, odpowiadając na pytania zadawane przez przewodnika. Wszyscy zdali egzamin i otrzymali tytuł Młodego Trapera.
Po tylu atrakcjach nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i posilenie się kiełbaską z ogniska.
Wszystkim uczestnikom wycieczki tak bardzo podobał się pobyt w Bolechówku, że postanowili zostawić po sobie ślad w Księdze Pamiątkowej w formie wierszyka:

Z Cogito wyruszyliśmy,
do Bolechówka przybyliśmy.
bardzo to była miła wizyta,
najedliśmy się do syta,
nakarmiliśmy strusie i konie,
które trochę podziobały nam dłonie.
Wilcza rodzina jest nam już znana
I na długo zostanie przez nas zapamiętana.
Z pewnością jeszcze tu kiedyś wrócimy
I traperskie rozgrywki powtórzymy!