Świat pod lupą – podsumowanie zajęć

19 listopada 2015
W piątek 30 października 2015 podsumowaliśmy zajęcia interdyscyplinarne „Świat pod lupą”. W październiku tematem przewodnim zajęć były drzewa i krzewy. Uczniowie każdej klasy zaprezentowali wytwory swojej pracy.
Klasa 1 a opowiedziała o wykonanych przez siebie herbacianych arcydziełach. Każde miało inny zapach.
Klasa 1 b oraz klasa 1 c zaprezentowały różne rzeczy wykonane z drewna. Były to zarówno prace płaskie jak i prace przestrzenne.
Klasa 2 a przygotowała konkurs – jaka to herbata? Uczniowie wykorzystali swoje zmysły, aby odgadnąć jaki gatunek herbaty znajdował się w ich szklance. Zaprezentowane zostały również drzewa genealogiczne wykonane przez uczniów tej klasy.
Klasa 2 b przygotowała wystawę prac, które przedstawiały różne motywy malowane farbą na drewnie. Uczniowie opowiadali o różnicach malowania na drewnie i na papierze.
Klasa 2 c opowiedziała o swojej wyprawie do lasu oraz przedstawiła makietę drzewa i jego mieszkańców. Zaprezentowane zostały także przedmioty wykonane z drewna.
6Klasa 3 zaprezentowała drzewa genealogiczne swoich rodzin, które zostały namalowane gąbką.7Po prezentacji przygotowanej przez uczniów nastąpiło spotkanie z gośćmi. Dziadek i ojciec jednej z uczennic klasy 2 a (Oliwii Bąkowskiej) są stolarzami. Opowiedzieli oni o pracy stolarza, zaprezentowali narzędzia jakie wykorzystują, a także przedstawili wiele ciekawostek na temat drzew.Po krótkiej prezentacji nadszedł czas na działania. Uczniowie wraz z pomocą naszych gości zbudowali karmnik dla ptaków. Uczniowie chętnie pracowali wykorzystując różne narzędzia i sprzęty.8