Pierwsza inauguracja roku szkolnego

5 września 2014

W uroczystościach udział wzięli prezydent Poznania Ryszard Grobelny, prezes i wiceprezes Fundacji Familijny Poznań, radni, profesorowie Uniwersytetu Adama Mickiewicza, dyrektorzy placówek Familijny Poznań, przyjaciele Fundacji i szkoły oraz  najważniejsi spośród gości – Uczniowie i ich Rodzice.

Był to ważny dzień dla nas wszystkich. Byliśmy świadkami chwili, w której mogliśmy się przekonać, że marzenia spełniają się. Szczególnie te dobre – dotyczące przyszłości najmłodszych mieszkańców, bo to z tych marzeń – wyrosła nowoczesna Publiczna Szkoła Podstawowa Cogito.

Z wielką radością powitaliśmy sporą gromadkę pierwszaków, dla których pierwszy dzień w szkole był nie lada przeżyciem. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito. Sprawiliśmy również małą niespodziankę naszym najmłodszym – na salę wjechał wielki tort z płonącymi świeczkami rozpoczynający zabawy przy muzyce.

Mieliśmy też nauczycielskie debiuty, których sylwetki przedstawimy Państwu w ciągu kilku najbliższych dni.

Drodzy Uczniowie i Rodzice, cieszymy się, że możemy wspólnie pracować nad osiąganiem dojrzałości naszych dzieciaków. Życzymy Wam, ale też sobie wielu sukcesów w tej pełnej wyzwań edukacyjnej podróży.

Zrzut ekranu 2014-09-10 04.32.25