I posiedzenie Dziecięcej Rady Dialogu Szkolnego

21 października 2016

21 października 2016 r. dyrektor szkoły Marzena Kędra powołała Dziecięcą Radę Dialogu Szkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej Cogito. Powołania z rąk dyrektora odebrało 15 uczniów.

Dzieci będą partnerami do różnego rodzaju projektów oraz będą miały głos doradczy. Spotkania będą odbywały się cyklicznie, każdy członek Rady będzie mógł zgłaszać pomysły, ale też uwagi.

Rada ma charakter konsultacyjny. Zadaniem Rady jest wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci, a także tych związanych z planowanymi działaniami. Rada będzie wyrażała opinie i wypracowywała propozycje na posiedzeniach.

Kadencja Rady trwa jeden rok.

Dzisiaj odbyło się również pierwsze posiedzenie Rady. Dyrektor przedstawia członkom planowany harmonogram posiedzeń. W trakcie obrad dzieci zgłaszały swoje oczekiwania wobec szkoły, ale też śmiało mówiły co im przeszkadza i co należy poprawić.

Postanowiono, że na następnym spotkaniu Rada zajmie się „Strefą prędkości” oraz ułoży plan gry na „zielonym boisku”.

cogito3