Gala laureatów II Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

26 kwietnia 2021

W ubiegły piątek, 23 kwietnia, odbyła się gala laureatów II Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Spotkanie otworzyli Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji i Nauki minister Dariusz Piontkowski oraz Dyrektor IBL PAN dr hab. Grzegorz Marzec.

W gali wzięli udział Zbyszko Melosik, zdobywca I miejsca Olimpiady oraz jego opiekunka mgr Zofia Głowacka.
Zbyszko wraz z dwoma innymi laureatkami wygłosili w imieniu wszystkich zwycięzców przemówienie, które potwierdziło prawdziwą wirtuozerię w posługiwaniu się językiem ojczystym.

Spotkanie zakończył wywiad z p. Katarzyną Pranić, autorką powieści „Ela-Sanela”, tegorocznej lektury olimpijskiej, który poprowadził prof. Dorota Michułka z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jeszcze raz gratulujemy Zbyszkowi ogromnego sukcesu i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie całej społeczności Cogito. A Rodzicom Zbyszka i pani mgr Zofii Głowackiej składamy wyrazy podziękowania za wspieranie i motywowanie naszego ucznia w drodze po laur olimpijski.