Familijne Budżety Obywatelskie

22 czerwca 2015

Rozpoczęliśmy realizację projektu Familijne Budżety Obywatelskie, w ramach którego rodzice z dziećmi (Grupy Lokalne) mogą zaprojektować inicjatywę w placówce edukacyjnej otrzymując dofinansowanie w wysokości 3 000 zł brutto.

Spośród zaproponowanych pomysłów w drodze głosowania wybrany zostanie jeden projekt. Wspólna jego realizacja pozwoli zwiększyć umiejętności współpracy naszej społeczności.

W Familijnym Budżecie Obywatelskim to nie pieniądze są najważniejsze. Realizacja każdego projektu wymaga ważnych umiejętności: diagnozowania lokalnych potrzeb, planowania i dobrej pracy zespołowej, umiejętności organizacyjnych. Te umiejętności każda z Grup Lokalnych startujących w Konkursie będzie miała okazję trenować.

Projektem objętych jest 12 familijnych placówek w czterech Oddziałach: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi. Łącznie do grudnia 2015 r. zrealizowanych będzie 12 oddolnych pomysłów dzieci i rodziców.

Wierzymy, że Familijne Budżety Obywatelskie staną się żywą lekcją obywatelskości dla dzieci, rodziców i pracowników placówek edukacyjnych Fundacji Familijny Poznań.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem – kliknij