„Drzewo Świętego Franciszka”

24 marca 2022
Realizacja projektu „Drzewo Świętego Franciszka” możliwa dzięki wsparciu wolontariuszy z Castoramy.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z Castoramy w Poznaniu uczniowie naszej szkoły będą mogli włączyć się do projektu, którego głównym celem jest ochrona bioróżnorodności gatunków. Zapominany do tej pory skrawek zieleni wkrótce stanie się barwną łąką kwietną dającą schronienie wielu owadom. Lokalna społeczność zyska natomiast zagospodarowany skwer, który będzie cieszył oko przechodniów. Do obsiania użyto antysmogowej mieszanki traw Medigo oraz nasiona roślin o pachnących kwiatach, które przekazała Castorama. Praca z wolontariuszami była również ciekawym doświadczeniem dla uczniów włączonych w akcję. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Szlempo, Dariuszowi Szulcowi z Castorama Murawa, Pawłowi Taczkowskiemu z Castorama Komorniki oraz Panu Jackowi i Pani Basi ze szkoły Cogito, który wspiera naszą społeczność szkolną na co dzień.