Nauka w czasie kwarantanny.

11 marca 2020 autor: adminspectocogito
Szanowni Państwo
W dniu wczorajszym Ogólnopolski Operator Oświaty podjął decyzję o rozpoczęciu prewencyjnego okresu kwarantanny, dziś, 2020-03-11 Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków pośrednio potwierdzając słuszność naszych decyzji.
Te mocne działania prewencyjne niosą swoje skutki.

Przypominamy, że okres kwarantanny to nie czas ferii (wolny). Państwa dzieci powinny do minimum ograniczyć przebywanie w dużych skupiskach ludzkich, placach zabaw czy galeriach handlowych.

Czas ten proponujemy, aby Państwa dzieci przeznaczyły na odpoczynek, ale i na zerknięcie do książek, zeszytów, notatek. To dobry czas na nadrobienie ewentualnych zaległości czy realizację proponowanych zdalnych działań edukacyjnych.

W ciągu najbliższych dni uczniowie klas 4-7 otrzymają na swoją cogitowską pocztę informację o przygotowywanych przez naszych Nauczycieli propozycjach edukacyjnych.
Zachęcamy aby Państwa dzieci aktywnie spędziły ten czas.

Przy okazji przypominamy, że aby ograniczyć ryzyko zachorowania warto szczególnie dokładnie przestrzegać podstawowych zasad higieny, myć często ręce, unikać dużych skupisk i kontaktów z osobami przyjeżdżającymi ze stref objętych wysoką liczbą zachorowań.