„Mój sen na Jawie”

13 stycznia 2020 autor: adminspectocogito

Na zajęciach Akademii Kompetencji w ramach kompleksu zainteresowań „Mój sen na Jawie” uczniowie wykonywali projekty batików, woskowali jedwab techniką batiku zgodnie z projektami, barwili jedwabie. Efektem pracy były batikowe chusty jedwabne. Dzieci poszukiwały informacji na temat kultury i przyrody wyspy Jawa, czego efektem były prezentacje makiet wulkanów, rafy koralowej, filcowych zwierząt oraz teatr cieni zrealizowany własnoręcznie wykonanymi lalkami – jawajkami. Prezentacjom towarzyszyła tradycyjna muzyka z Indonezji.