Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Marzena Kędra

Dyrektor

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
Posiada III stopień specjalizacji zawodowej, tytuł Honorowy Profesora Oświaty.
Przewodnicząca Krajowego Zespołu Koordynacyjnego Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki C. Freineta – ubiegłej kadencji.
Autorka i realizatorka wielu programów oraz projektów edukacyjnych, autorka ponad 30 publikacji z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej.
Redaktorka i  współautorka programu kształcenia „Umysły przyszłości” oraz przewodnika metodycznego „Ścieżki edukacyjne opracowane metodą projektów dla klas I – VI szkoły podstawowej”.
Uczestniczka i organizatorka wielu konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych.
Jej dwa programy nauczania do edukacji wczesnoszkolnej otrzymały I nagrodę w konkursie ORE na modelowe programy nauczania.
Uhonorowana tytułami „Nauczyciel Roku 2012”, „Pozytywista Roku 2013”, „Ambasador innowacyjnych idei i praktyk pedagogicznych 2013”,
„Dyrektor Roku 2010”.
Jest członkiem Kapituły ds. Profesorów Oświaty.
Rzeczoznawcą MEN ds. podręczników szkolnych.
W 2000 r. została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Zamknij

Żaneta Banasiak

Nauczyciel

przyroda/biologia

Nauczycielka biologii i przyrody w Publicznej Szkole Podstawowej Cogito.
Prowadzi kanon „Czytam, bo lubię” oraz „Laboratorium” dla klas 4-6.
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunków: edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim oraz nauczanie biologii i przyrody.
Pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej Cogito od początku jej powstania.
Interesuje się biologią. Lubi gotować, grać w szachy oraz czytać książki. Pasję czytelniczą stara się przekazać uczniom podczas prowadzonego kanonu. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości i daje satysfakcję.

Zamknij

Izabela Groborz

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. III B

Nazywam się Izabela Groborz. Pochodzę z Górnego Śląska.
W Szkole Podstawowej Cogito pracuję od początku jej istnienia. Uczę dzieci w klasach 1-3, które mają nieskończone pokłady energii i niezwykłą ciekawość, aby poznawać otaczając je świat.
Właśnie dzięki temu praca z najmłodszymi poza tym, że jest wymagająca daje również wiele satysfakcji.

Zamknij

Małgorzata Kayser wicedyrektor

Dyrektor

Wicedyrektor, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kierunku zdrowie publiczne oraz studia podyplomowe na kierunku  wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.
W czasie studiów pracowałam jako wolontariusz w przedszkolu specjalnym w Poznaniu.
Podczas trwania studiów zdecydowałam się na założenie rodziny. Mam wspaniałego męża i trzech synów. To właśnie dzięki macierzyństwu wiem, że swoją przyszłość zawodową chcę wiązać z pracą z dziećmi.
Lubię obserwować dynamikę rozwoju dzieci, kształtowanie się ich osobowości isposób postrzegania świata.

Zamknij

Dorota Pilna wicedyrektor

Dyrektor

Ukończyłam geografię na UAM w Poznaniu. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych, m.in. Wiedza o Europie i Integracji Europejskiej, Zarządzanie Instytucjami Publicznymi, Profilaktyka Zagrożeń w Szkole, Studia Podyplomowe Liderów Oświaty, Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna.
Jestem certyfikowanym tutorem oraz moderatorem grup nauczycielskich Modelu Fryburskiego.
Przez kilkanaście lat pełniłam funkcję wicedyrektora i dyrektora gimnazjum oraz szkoły podstawowej.
Jestem zwolennikiem edukacji opartej na relacjach, współpracy, odpowiedzialności i uczeniu się uczniów .
Moje zainteresowania m.in. neurodydaktyką oraz nowym podejściem do nauczania zaowocowały założeniem i prowadzeniem Ośrodka Budzącej się Szkoły.
W ramach jego działalności  organizowałam i prowadziłam szkolenia oraz warsztaty dla dyrektorów i nauczycieli szkół, rodziców i studentów wyższych uczelni,  prowadziłam również bloga edukacyjnego.
Istotną częścią mojej działalności była współpraca ze środowiskiem lokalnym.
Założyłam partnerstwo lokalne „Razem można więcej”, do którego należały przedszkola, szkoły, instytucje publiczne, m.in. domy kultury, kluby osiedlowe, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska, Policja, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Sokoły” oraz Rada Osiedla.
Jestem autorem licznych projektów miejskich, krajowych i międzynarodowych o charakterze edukacyjnym, związanych z dydaktyką, sportem i infrastrukturą szkolną oraz programów szkolnych m.in. pracy z uczniem zdolnym, edukacji europejskiej.
Za swoją pracę otrzymałam Nagrody Prezydenta Miasta Poznania, Medal Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Zamknij

Sylwia Olek

Pracownik administracyjny

Sekretariat jest centrum informacyjnym szkoły. Tu najczęściej następuje pierwszy kontakt z Rodzicem. Każdego dnia chętnie służę pomocą zarówno dzieciom, jak i Rodzicom. Pracując na tym stanowisku staram się, aby podstawowe funkcje informacyjne były na jak najwyższym poziomie i wyznaczały jakość placówki. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą, która uwielbia rodzinne wyjazdy rowerowe, bieganie, crossfit i jogę.

 

 

Zamknij

Maria Nowaczyk

Nauczyciel

wychowawczyni 4c,
administratorka librusa

Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza – edukację elementarną z terapią pedagogiczną oraz edukację medialną i technologie informacyjne.
Interesują mnie alternatywne modele edukacji. W szkole najważniejsza jest dla mnie kreatywność i swobodne podejście do nauki, uważam że im więcej autonomii ucznia tym lepsze wyniki edukacyjne.
Lubię rysować, tworzyć i chodzić po górach.

Zamknij

Anna Zielonka

Nauczyciel

j. angielski
wychowawca kl. VIc

Nazywam się Anna Zielonka i jestem nauczycielem kontraktowym. Od października 2015 roku pracuję na stanowisku nauczyciela języka angielskiego w naszej szkole.
Nauczanie języka angielskiego jest moją pasją. W pracy z dziećmi staram się wykorzystywać innowacyjne metody. Podczas moich zajęć dzieci osłuchują się z językiem obcym m.in poprzez śpiewanie piosenek i słuchanie tekstów obcojęzycznych.
Uczniowie utrwalają poznany materiał poprzez gry i zabawy językowe, prace plastyczne, rozwiązywanie zadań oraz projekty. Obserwacja postępów dzieci w nauce sprawia mi ogromną satysfakcję.
Prywatnie jestem mamą przedszkolaka i każdą wolną chwilę spędzam z rodziną. Uwielbiam piesze wycieczki oraz leniuchowanie na leżaku z dobrą książką.

Zamknij

Kamila Ulańska-Karafylis

Nauczyciel

j. angielski
wychowawca kl. Va

Uprawnienia pedagogiczne zdobyłam w Wyższej Szkole Języków Obcych w Podyplomowym Studium Dydaktyki Języka Angielskiego.
Przygodę w Cogito rozpoczęłam pięć lat temu. Uczę języka angielskiego oraz jestem wychowawczynią cudownej klasy 5a. Z moimi wychowankami łączy nas pasja poznawania tradycji innych krajów. Stąd zrodził się pomysł dodatkowych zajęć – Spotkań kultur, które prowadzę w doskonałym towarzystwie Ani Płygawko z Fundacji Atqi.
Ponieważ mam również wykształcenie muzyczne, muzyka i rytm towarzyszą mi oraz moim uczniom na każdych zajęciach języka angielskiego. Jestem świadoma tego jak bardzo te dwa elementy mogą być pomocne w poznawaniu języka obcego i mogę śmiało powiedzieć, że moje dzieciaki znają angielski śpiewająco.
W wolnym czasie uwielbiam poznawać na nowo świat w towarzystwie dwóch córek, które bardzo często są moimi przewodniczkami.

Zamknij

Bartosz Kaczmarek

Nauczyciel

historia

Nazywam się Bartosz Kaczmarek, pochodzę z małego miasta Kościana, ale od kilku lat mieszkam w Poznaniu.
Skończyłem studia licencjackie z historii o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie jestem na ostatnim roku studiów magisterskich.
Odbyłem praktyki w szkole podstawowej oraz gimnazjalnej, a także byłem wolontariuszem w Polskiej Sobotniej Szkole w Plymouth.
Od zawsze chciałem połączyć moją pasję, jaką jest historia z pracą z dziećmi. Pragnę zainspirować najmłodszych do zgłębiania wiedzy i odkrywania świata.
Uważam, że nie ma nic piękniejszego niż odnajdywanie odpowiedzi na coraz to nowsze zagadki.

Zamknij

Weronika Kasperkowiak

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. I B

Nazywam się Weronika Kasperkowiak. Mieszkam w Poznaniu i tutaj właśnie rozpoczęłam swoją edukację pedagogiczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, a  studia magisterskie na kierunku pedagogika – wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Tytuł magistra zdobyłam w roku 2016.
Odbyłam wiele praktyk m. in. w szkołach podstawowych, gimnazjach, przedszkolach czy domu młodzieży. Ponadto doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w żłobku, przedszkolu i klubie malucha.
Odkąd pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi. W szkole Cogito podjęłam pracę na stanowisku asystenta nauczyciela. Dwa lata później objęłam wychowawstwo. Jestem przekonana, że praca ta wzbogaci mnie o kolejne cenne doświadczenia, które będę mogła wykorzystać w przyszłości. Niezmiernie ważny jest dla mnie rozwój zawodowy, dlatego nieustannie się dokształcam.
Z pracy z dziećmi czerpię wiele satysfakcji, ponieważ łączę ją ze swoimi zainteresowaniami.
Lubię majsterkować i własnoręcznie tworzyć różne przedmioty np. świeczki, ozdoby, stroiki. Jestem zafascynowana origami – składanie papieru mnie relaksuje.
Czas wolny poświęcam rodzinie. Lubię także jeździć na rowerze i czytać. Wnoszę pogodny nastrój w moim otoczeniu, jestem uśmiechnięta i zawsze chętnie służę pomocą.
Liczę, że każdy dzień przyniesie sporo radości zarówno mnie, jaki i moim podopiecznym.

Zamknij

Małgorzata Ratajczak

Nauczyciel

plastyka/bibliotekarz

Pochodzę z malowniczego Wolsztyna.  Ukończyłam na Wyższej Szkole Nauk i Dziennikarstwa studia licencjackie z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, następnie w Collegium Da Vinci studia magisterskie na kierunku arteterapia z neurodydaktyką.
Nauki nigdy za wiele, więc ukończyłam również studia podyplomowe Nauczanie muzyki, plastyki, techniki w CDV. Uczestniczyłam w licznych kursach w zakresie pedagogiki.
Prowadzę plastykę, kanony Małe formy teatralne oraz Rozegrany mózg, ponadto jestem bibliotekarzem szkolnym, a także jestem wychowawcą wspomagającym.
Prywatnie uwielbiam śpiewać w chórach, majsterkować oraz jestem zwolenniczką gier planszowych, jazdy na rolkach i łyżwach. W wolnym czasie również lubię podróżować, zwłaszcza pociągami.

 

Zamknij

Monika Grześkowiak

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. III A

Jestem rodowitą poznanianką. Po pierwszym roku studiów licencjackich na kierunku pedagogika, specjalność resocjalizacja realizowanych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbywałam praktyki w przedszkolu i uświadomiłam sobie jak wiele radości daje mi praca z dziećmi.
Zainspirowana nowymi doświadczeniami rozpoczęłam drugi kierunek studiów pedagogicznych na specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna.
Dobra organizacja czasu pozwoliła mi na uzyskanie tytułu licencjata z obydwu tych kierunków. Kontynuowałam naukę na studiach magisterskich pozostając na pedagogice, jednak tym razem wybrałam specjalność dotycząca profilaktyki i interwencji kryzysowej.
Jestem miłośniczką zwierząt, lubię czytać książki, podróżować i tańczyć. Z optymizmem patrzę w przyszłość i cieszę się, że dołączyłam do kadry Cogito.

 

Zamknij

Anna Busza

Nauczyciel

j. polski
wychowawca kl. Vb

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim oraz filologiczno-historyczne studia środkowoeuropejskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Do tej pory poświęcałam się przede wszystkim glottodydaktyce, więc największą frajdę sprawia mi nauczanie języka polskiego jako obcego.
W czasie studiów wciągnęła mnie komparatystyka literacka i kulturowa. Uwielbiam poznawać nowe miejsca, kultury i języki, dlatego staram się także na to wygospodarować czas.
Pracowałam m.in. jako wychowawca wypoczynku dzieci i młodzieży. Jestem również trenerem jogi, a od czasu do czasu zajmuję się korektą i redagowaniem tekstów.
​Każdą wolną chwilę ​spędzam z mężem na łonie natury. Wybieram aktywne formy wypoczynku, turystykę kwalifikowaną, przyrodniczą i bushcraft.
Z ogromną przyjemnością przekazuję swoją wiedzę oraz obserwuję rozwój „moich” dzieci. Staram się pobudzać ciekawość świata i zapewnić interesującą przygodę z językiem polskim​.​

 

Zamknij

Agata Piasecka

Nauczyciel

matematyka
wychowawca kl. IVb

Nauczycielka matematyki, miłośniczka gier planszowych, karcianych i  logicznych, książek popularno naukowych i nie tylko oraz klocków LEGO i wykorzystywania wszystkich powyższych w edukacji. Pasjonatka robótek na drutach.

Zamknij

Dawid Abramowicz

Nauczyciel

geografia

Jest doktorantem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a jego praca doktorska związana jest z badaniami w zakresie edukacji geograficznej w Polsce, Hiszpanii, Anglii i Finlandii.
Jest współpracownikiem w Pracowni Dydaktyki Geografii i Edukacji Ekologicznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Interesuje się ideą wędrowania do Santiago de Compostela w Hiszpanii, a także poznawaniem języków obcych.
Wolny czas najchętniej spędza w gronie rodziny, przyjaciół oraz w formie wycieczek rowerowych.

Zamknij

Joanna Kowańdy

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
asystent kl. III A

Nazywam się Joanna Kowańdy i jestem z Poznania. Ukończyłam studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej wraz z przygotowaniem psychologiczno-pedagogicznym oraz dydaktycznym.
W okresie studiów udało mi się odbyć praktyki w domu małego dziecka, w przedszkolu oraz szkole podstawowej. Doświadczenia te sprawiły, iż z chęcią podjęłam pracę w placówce Cogito. Zajęcia z dziećmi są wielką przygodą!
Sama lubię podróżować, odkrywać nowe miejsca i zachwycać się pięknem natury. Doceniam aktywność na świeżym powietrzu i spotkania z w gronie najbliższych.
Sporą część czasu wolnego poświęcam na działalność społeczną na rzecz osób wykluczonych. Wolontariat misyjny pozwala mi patrzeć z szerokiej perspektywy na otaczający mnie świat i ludzi, oraz bardzo często wskazuje na to, co jest w życiu najważniejsze.

 

Zamknij

Paweł Hoffmann

Nauczyciel

informatyka

Jestem nauczycielem informatyki, techniki i edukacji dla bezpieczeństwa.
Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, kolejne kierunki na Uniwersytetach: Wrocławskim, Warszawskim, Opolskim oraz w Brukseli. Aktualnie studiuję w Nowym Jorku fotografię (studia on-line).
Od wielu lat jestem wykładowcą i egzaminatorem ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych).
Od 2010r. instruktorem, egzaminatorem i wykładowcą EFR (Emergency First Responce of Bristol) i FACC (First Aid Certification Centre of London).
Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wiele radości i satysfakcji. Jestem praktykiem i przekazuję praktyczną wiedzę, teorię ograniczając do minimum.
Wolne chwile od pracy poświęcam fotografii, ratownictwu, dobrej książce oraz poznawaniu Polski i świata.

Zamknij

Anna Bukowiec

Nauczyciel

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku pedagogika specjalna – specjalność resocjalizacja oraz studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika- specjalność- resocjalizacja.
Moje zainteresowania naukowe obejmują mediacje rodzinne oraz mediacje rówieśnicze.
W zakresie mediacji ukończyłam certyfikowany kurs na mediatora rodzinnego (część I i II), szkolenie z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych.
W szkole Cogito oprócz pełnienia funkcji pedagoga szkolnego jestem również koordynatorem szkolnego klubu mediatora i wychowawcą najstarszej klasy.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując między innymi w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w rodzinie oraz Domu Dziecka.

Zamknij

Kinga Lesiewicz

Nauczyciel

logopeda

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna- specjalność logopedia, profilaktyka i terapia , a obecnie kończę studia magisterskie o specjalności logopedia kliniczna.
Jestem młodym logopedą pełnym pasji i kreatywności, cały czas staram się dokształcać. Od zawsze wiedziałam, że moja praca zawodowa będzie związana z dziećmi. Są one dla mnie ogromną inspiracją. Kontakt z nimi daje mi dużo satysfakcji, radości oraz  przede wszystkim wiele uczy.
W moje zajęcia zawsze wplatam elementy zabawy, tak by uczniowie czuli się jak na miłym spotkaniu, bo przecież za  J. Korczakiem „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
W wolnym czasie uwielbiam podróże, zarówno te bliskie jak i dalekie, czerpię z nich wiele inspiracji i pozytywnej energii do pracy. Bardzo ważny jest dla mnie kontakt z drugim człowiekiem, spędzanie czasu z rodziną oraz przyjaciółmi.

Zamknij

Adam Stepnowski-Said

Nauczyciel

Psycholog, socjoterapeuta, trener.

Ukończył Kurs dla Zaawansowanych z Zakresu Psychoterapii Systemowej w WTTS, ukończył kurs uprawniający do pracy z rodziną metodą Circle of Security Parenting Training w Londynie.
Uczestnik wielu szkoleń w obszarze wspierania dzieci i rodziców. Doświadczenie zdobywał pracując jako psycholog szkolny, psycholog w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie oraz w poznańskich organizacjach pozarządowych wspierających rodziców, dzieci, osoby niepełnosprawne.
Prowadził szkolenia i warsztaty dla osób poszukujących pracy, pracowników instytucji publicznych, nauczycieli szkół i przedszkoli oraz dla rodziców.
Od kilkunastu lat pracuje terapeutycznie z dziećmi i ich rodzinami w Ośrodku Terapii Motylarnia.
Prywatnie fascynuję się fantastyką w różnych kształtach i postaciach: książka, film, animacja, komiks, RPG, LARP itd. Od kilku lat jako cosplayer chętnie odwiedzam Pyrkon i Polcon.

Zamknij

Joanna Wołodkiewicz

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej
wychowawca kl. I A

Ukończyła studia z wyróżnieniem. Zajęła 4 miejsce w Wielkopolsce w zeszłorocznym plebiscycie Nauczyciel na medal Głosu Wielkopolskiego.
Otrzymała podziękowanie za swój projekt Dzień Międzynarodowy z Pałacu Elizejskiego od Prezydenta Republiki Francuskiej Emmanuela Macrona.
Potrafi zbudować silne więzi klasowe. Uczy dzieci w atmosferze szacunku. Dba o poszanowanie godności dziecka i poczucie własnej wartości u najmłodszych.
Tym co wpaja dzieciom i ich rodzicom oraz co dowiodła swoją pracą, a co dostrzegł i wyraził w swoim liście Emmanuel Macron – jest poczucie, że granice nie istnieją. Prowadząca kanon Francuskie opowiastki. Wieloletni wolontariusz na rzecz osób starszych.
Od czterech lat organizuje akcję Najmłodsi zbierają dla najstarszych na rzecz poznańskiego hospicjum.
Jest akredytowanym opiekunem osób chorych i starszych.
Prywatnie mama Ernesta i żona Krzysztofa.
Ulubione miejsce – las.

Zamknij

Maria Czuba

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. I A

Zamknij

Patrycja Kulka

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. I B

Zamknij

Maria Hnatejko

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. II A

Zamknij

Justyna Peret

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. II A

Zamknij

Oliwia Michalak

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. II B

Nazywam się Oliwia Michalak, od kilku lat mieszkam w Poznaniu.
Obecnie kończę studia magisterskie o specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Wcześniej pracowałam w przedszkolu oraz żłobku. Zawsze fascynowała mnie dziecięca kreatywność, sposób postrzegania świata, powaga z jaką przedstawiają problemy dla ludzi dorosłych błahe, z ich punktu widzenia nie do rozwiązania.
To wszystko sprawia, że świat dzieci wydaje się być magiczny i od zawsze wiedziałam, że jako osoba dorosła nadal będę chciała brać w nim udział.
Najważniejszą dla mnie zasadą życiową są słowa: „traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany”. Jest to moją domeną w pracy z dziećmi.
W wolnym czasie uwielbiam zatrzymywać chwile migawką aparatu, patrzeć na świat, odkrywać nowe miejsca, zarówno te bliższe jak i dalsze, cieszyć oko pięknymi tekstami i zachwycać się będąc w filharmonii.

Zamknij

A Januchowska

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. III B

Zamknij

A Górska

Nauczyciel

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca kl. III C

Zamknij

Zofia Głowacka

Nauczyciel

j. polski

Jestem absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations także Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studiów Podyplomowych Zarządzania Oświatą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Od 14 lat jestem czynnym egzaminatorem egzaminu gimnazjalnego OKE, a od 2018 r. egzaminatorem egzaminu po klasie ósmej. W lipcu 2017 roku zostałam zaproszona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną na konsultacje dotyczące nowej formuły egzaminu po klasie ósmej.
Jestem polonistą z urodzenia i zamiłowania. Wykonuję zawód, o którym marzyłam praktycznie od zawsze. Moją pasję staram się zaszczepić uczniom, z którymi przyszło mi pracować, czego efektem są ich osiągnięcia (m. in. II miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „ Giętkie Pióro” (XII 2017), I miejsce w Powiatowym Konkursie „ W pogoni za indeksem z języka polskiego” ( IV 2018 i V 2019 r.).
Od 11 lat skupiam się również na działalności filmowej, angażując moich podopiecznych w różnego typu projekty, także międzynarodowe.
Do ich sukcesów można zaliczyć, m. in. I miejsce w konkursie na scenariusz filmu w projekcie KWN Panasonic (28 XI 2008), I miejsce w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Film Ekologiczny (6 IV 2009), II miejsce w europejskim finale konkursu KWN Panasonic (Londyn, 2 VI 2009), Grand Prix w ogólnoświatowym finale XX konkursu KWN Panasonic (Tokio, 7 VII 2009);    I miejsce w ogólnopolskim konkursie Mediastarter (22 XII 2009); II miejsce w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Film Ekologiczny (26 IV 2010); wyróżnienie w konkursie „Ekomania filmowania” (1 III 2011), I nagrodę w konkursie filmowym ,,Tesco dla szkół 2012”, II miejsce w konkursie filmowym ,,Jem smacznie i zdrowo” (III 2012), I miejsce w konkursie filmowym „Zdrowo najedzeni” (I 2013), I miejsce w konkursie filmowym „Kulinarni odkrywcy” (I 2015).
Dzieląc się swoimi umiejętnościami i wiedzą, prowadzę zajęcia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Szkoła i praca z młodzieżą to mój żywioł. To dziedzina, w której się sprawdzam i realizuję, której poświęcam wiele czasu i energii, czego potwierdzeniem było uzyskanie w październiku 2018 r. tytułu Zasłużony dla Gminy Jerzmanowa.

Zamknij

Magdalena Kruszyńska

Nauczyciel

j. polski

Zamknij

Agnieszka Dolatowska

Nauczyciel

j. angielski

Zamknij

Katarzyna Szpoper

Nauczyciel

j. angielski

Zamknij

Katarzyna Kręcicka

Nauczyciel

j. niemiecki

Od 25 lat nauczam języka niemieckiego, a od 10 także i duńskiego.
W swojej pracy stawiam przede wszystkim na naukę mówienia. Moi uczniowie studiują na filologii duńskiej  i etnolingwistyce oraz zdają certyfikaty Instytutu Goethego na poziomach od A2 do C1.
W swojej pracy posiłkuję się doświadczeniem zdobytym podczas studiów Kolegium Języków Obcych oraz Filologii Duńskiej UAM, a także stypendiach na Uniwersytecie Kopenhaskim i Branbjerg Højskole, gdzie miałam możliwość podpatrzeć skandynawską edukację.
Prywatnie jestem żoną, mamą dziesięciolatki i opiekunką dwóch świnek morskich. Fascynują mnie kraje skandynawskie i nordyckie, a w wolnych chwilach jeżdżę na rowerze, pływam, uprawiam nordic walking i biegam.

Zamknij

Katarzyna Szybiak

Nauczyciel

matematyka
wychowawca kl. VIa

Zamknij

Maria Bonkowska

Nauczyciel

chemia/fizyka

Uprawnienia do nauczania w Szkole Podstawowej udało mi się zdobyć na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Pasje do eksperymentów z dziećmi i młodzieżą w zakresie chemii oraz fizyki odkryłam dzięki Małemu Inżynierowi.
Lubię majsterkować, tworzyć ciekawe rzeczy z niczego, dlatego też fantastycznie spędzam czas z uczestnikami zajęć z Kanonu DIY Zrób to sam.
W wolnej chwili chętnie podejmuję próby eksperymentowania także w kuchni.
Zamiłowanie do pieczenia udaje mi się przekazać uczniom na zajęciach Akademii Kompetencji Cukier – przyjaciel czy wróg.

Zamknij

Karolina Waligóra

Nauczyciel

plastyka/technika
wychowawca kl. IVa

Jestem rodowitą poznanianką. Mamą dwóch córek. Ukończyłam studia na UAM w Poznaniu na kierunku Filozofii.
Od kilku lat jestem związana z edukacją i szkolnictwem. Uczę plastyki i techniki gdyż, wierzę w myśl Marii Monterssori, że umiejętność dłoni jest u człowieka związana z rozwojem inteligencji i kultury.

Zamknij

Monika Marczyk-Żabińska

Nauczyciel

plastyka

Zamknij

Katarzyna Kuryś

Nauczyciel

wychowanie fizyczne

Zamknij

Radosław Tasarz

Nauczyciel

wychowanie fizyczne

Zamknij

Tomasz Pilarczyk

Nauczyciel

wychowanie fizyczne

Zamknij

Justyna Odrzykoska

Nauczyciel

Wychowanie do życia w Rodzinie

Zamknij

Kinga Tonak

Nauczyciel

religia

Zamknij

Julia Kaczmarek

Nauczyciel

nauczyciel wspomagający

Zamknij

Daria Arabska

Nauczyciel

nauczyciel wspomagający
opiekun Klubu Mediatora

Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku:
– pedagogika, specjalność resocjalizacja – licencjat;
– pedagogika, specjalność profilaktyka i interwencja kryzysowa – magister;
– pedagogika, specjalność terapia pedagogiczna z arteterapią – magister.
W Cogito pełnię funkcję nauczyciela wspomagającego dla uczniów ze specjalnymi potrzebami, których na co dzień wspieram w funkcjonowaniu w szkole.
Jestem także opiekunem Szkolnego Klubu Mediatorów.
Prywatnie uwielbiam gotować i podróżować do ciepłych krajów. Interesuję się fotografią oraz wizażem.

Zamknij

Monika Staniszewska

Nauczyciel

Linda Michalska

Nauczyciel

Kadra pedagogiczna

Marzena Kędra

Dyrektor

Małgorzata Kayser wicedyrektor

Dyrektor

Dorota Pilna wicedyrektor

Dyrektor

Żaneta Banasiak

Nauczyciel

Izabela Groborz

Nauczyciel

Maria Nowaczyk

Nauczyciel

Anna Zielonka

Nauczyciel

Kamila Ulańska-Karafylis

Nauczyciel

Bartosz Kaczmarek

Nauczyciel

Weronika Kasperkowiak

Nauczyciel

Małgorzata Ratajczak

Nauczyciel

Monika Grześkowiak

Nauczyciel

Anna Busza

Nauczyciel

Agata Piasecka

Nauczyciel

Dawid Abramowicz

Nauczyciel

Joanna Kowańdy

Nauczyciel

Paweł Hoffmann

Nauczyciel

Anna Bukowiec

Nauczyciel

Kinga Lesiewicz

Nauczyciel

Adam Stepnowski-Said

Nauczyciel

Joanna Wołodkiewicz

Nauczyciel

Maria Czuba

Nauczyciel

Patrycja Kulka

Nauczyciel

Maria Hnatejko

Nauczyciel

Justyna Peret

Nauczyciel

Oliwia Michalak

Nauczyciel

A Januchowska

Nauczyciel

A Górska

Nauczyciel

Zofia Głowacka

Nauczyciel

Magdalena Kruszyńska

Nauczyciel

Agnieszka Dolatowska

Nauczyciel

Katarzyna Szpoper

Nauczyciel

Katarzyna Kręcicka

Nauczyciel

Katarzyna Szybiak

Nauczyciel

Maria Bonkowska

Nauczyciel

Karolina Waligóra

Nauczyciel

Monika Marczyk-Żabińska

Nauczyciel

Katarzyna Kuryś

Nauczyciel

Radosław Tasarz

Nauczyciel

Tomasz Pilarczyk

Nauczyciel

Justyna Odrzykoska

Nauczyciel

Kinga Tonak

Nauczyciel

Julia Kaczmarek

Nauczyciel

Daria Arabska

Nauczyciel

Monika Staniszewska

Nauczyciel

Linda Michalska

Nauczyciel

Sylwia Olek

Pracownik administracyjny