Zabawa w architektów

29 października 2014

Od 20 października br. rozmawialiśmy o budynkach. Prowadziliśmy swobodne rozmowy o domu jako budynku, ale także zauważyliśmy, że dom to coś więcej niż tylko ściany. To przede wszystkim miejsce, w którym żyjemy wspólnie z naszymi najbliższymi, w otoczeniu przedmiotów, które są dla nas ważne. W czwartek – 23 października wyszliśmy na spacer, podczas którego zwracaliśmy uwagę na otaczające nas budynki – czy są one do siebie podobne? Czym się od siebie różnią? Co znajduje się w pobliżu budynków mieszkalnych? Uczniowie opisywali usytuowanie różnych obiektów wykorzystując określenia: za, pomiędzy, przed, wyższy oraz niższy.

Bez tytułu

Odczytywaliśmy nazwy ulic i napisy na szyldach przy sklepach, które mijaliśmy.

Spacer był okazją do ćwiczenia sprawnego i poprawnego przechodzenia przez przejście dla pieszych, a także chodzenia parami.

Po powrocie do klasy uczniowie zostali podzieleni na grupy. Z materiałów, które przynieśli z domu tworzyli makiety swoich własnych miast. Wszystko, co się na nich znalazło było ich własną inwencją.

Muszę przyznać, że uczniowie mocno zaangażowali się w swoją pracę. Zaczynając od pierwszego etapu, czyli przygotowania odpowiednich materiałów. Byłam pozytywnie zaskoczona ilością przyniesionych rzeczy. Wszystkie grupy pracowały zgodnie i z dużym zapałem.

Oto efekty końcowe: