Wizyta w teatrze – 17.10.2014

20 października 2014

17 października 2014 r. klasa I A uczestniczyła w warsztatach plastycznych pt. „Na dworze cesarza, w ogrodzie słowika”. Zajęcia odbyły się w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Warsztaty rozpoczęły się wysłuchaniem historii o cesarzu i słowiku.

1 2

Po wysłuchaniu historii uczniowie wykonywani maski słowika według własnego pomysłu. Do ozdobienia szablonu maski wykorzystywali liczne materiały w postaci piór, brokatu, cekinów, kwiatów, farb, bibuły oraz kolorowych wstążek.

7 5

Atmosfera Teatru rozbudzała wyobraźnię dzieci. Uczniowie wcielali się w różne postacie. Gdy na twarzy znajdowała się maska, rozpoczynała się gra aktorska.

Maski ptaków były różnorodne. Każda z nich wyrażała indywidualny charakter każdego ucznia.

9 10

Po skończonej pracy wszyscy aktorzy w ptasich maskach upamiętnili efekty swojej pracy na wspólnym zdjęciu.
Następnie uczniowie wykonywali indywidualne zdjęcia ze swoimi maskami.