Tydzień Zdrowia w szkole Cogito

12 kwietnia 2017

Uczniowie obejrzeli krótki film znanego kucharza Pascala Brodnickiego, a następnie na podstawie informacji zaczerpniętych z Instytutu Żywności i Żywienia stworzyli piktogramy ilustrujące 10 Zasad Zdrowego Żywienia.  W szkole powstał gabinet lekarski. Dzieci wcieliły się w rolę lekarzy dyżurujących w gabinecie szkolnej pielęgniarki, a pacjenci mogli przyjść sprawdzić swój wzrok, wagę i wzrost. Kolejny dzień minął pod hasłem „Sport to zdrowie”. Tego dnia wszystkie klasy mogły wziąć udział w zawodach sportowych. Na każdego ucznia naszej szkoły czekał tor przeszkód. W czwartek zajadaliśmy się ZDROWYMI sałatkami owocowymi, które pomogli przygotować rodzice. Tego dnia odbyły się również warsztaty pt. „Hałasowi mówię stop!”, podczas których dzieci sprawdzały natężenie poszczególnych dźwięków za pomocą aplikacji do pomiaru decybeli. Ostatni dzień był dniem wyciszenia. W szkole powstał specjalny kącik, do którego mogła przyjść odpocząć każda klasa, a chętne dzieci wzięły udział w warsztatach ciszy pozwalających się zrelaksować jak i skupić na swoich zmysłach. Od poniedziałku do piątku trwała akcja KOLOROWA KOSZULKA – symbol kolorowych owoców i warzyw. Chętni uczniowie przychodzili ubrani zgodnie z kolorem danego dnia.

Tydzień Zdrowia w szkole Cogito

Uczniowie obejrzeli krótki film znanego kucharza Pascala Brodnickiego, a następnie na podstawie informacji zaczerpniętych z Instytutu Żywności i Żywienia stworzyli piktogramy ilustrujące 10 Zasad Zdrowego Żywienia. W szkole powstał gabinet lekarski. Dzieci wcieliły się w rolę lekarzy dyżurujących w gabinecie szkolnej pielęgniarki, a pacjenci mogli przyjść sprawdzić swój wzrok, wagę i wzrost. Kolejny dzień minął pod hasłem „Sport to zdrowie”. Tego dnia wszystkie klasy mogły wziąć udział w zawodach sportowych. Na każdego ucznia naszej szkoły czekał tor przeszkód. W czwartek zajadaliśmy się ZDROWYMI sałatkami owocowymi, które pomogli przygotować rodzice. Tego dnia odbyły się również warsztaty pt. „Hałasowi mówię stop!”, podczas których dzieci sprawdzały natężenie poszczególnych dźwięków za pomocą aplikacji do pomiaru decybeli. Ostatni dzień był dniem wyciszenia. W szkole powstał specjalny kącik, do którego mogła przyjść odpocząć każda klasa, a chętne dzieci wzięły udział w warsztatach ciszy pozwalających się zrelaksować jak i skupić na swoich zmysłach. Od poniedziałku do piątku trwała akcja KOLOROWA KOSZULKA- symbol kolorowych owoców i warzyw. Chętni uczniowie przychodzili ubrani zgodnie z kolorem danego dnia.