SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

5 listopada 2015

Dnia 23.10.2015 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią – dzieci w pierwszej kolejności musiały uzyskać poparcie minimum 20 uczniów, a następnie rozpoczął się „szał” kampanii. Dzieci prześcigały się w tworzeniu bardziej kolorowych i atrakcyjnych plakatów oraz w wymyślaniu chwytliwych haseł i solidnego programu wyborczego. Ostatecznie w wyborach wzięło udział 33 kandydatów.

W środę 21.10.2015 odbyła się debata dwóch kandydatek- Heleny Dobińskiej i Gabrieli Mrowińskiej. Uczestniczki odpowiadały między innymi na pytania odnośnie agresji w szkole czy postulatów zawartych w ich programach. Trudno rozstrzygnąć, która z kandydatek zwyciężyła w tej słownej potyczce.

Po dniu ciszy przedwyborczej nastał dzień głosowania. W wyborach wzięło udział 146 uczniów szkoły. Dzieci oddawały głos na jednego kandydata zaznaczając swój wybór na karcie do głosowania i wrzucając ją do urny. Komisja wyborcza, złożona z dwóch członków przeliczyła wszystkie głosy.

Spośród dzieci, które zdobyły ich najwięcej wyłoniono sześcioro dzieci, które tworzyć będą skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego: przewodniczącego, zastępcę, sekretarza oraz trzech członków rady. Zwycięzcami są: Jakub Rzeźnik z klasy 3, Olaf Sowiński z klasy 2 a, Marta Popielas z klasy 3, Tymoteusz Dąbrowski z klasy 2 c, Filip Zajcher z klasy 2 b oraz Mateusz Heinz z klasy 1 c.

W toku obrad dzieci przydzieliły sobie funkcje: przewodniczącym został Jakub Rzeźnik, jego zastępcą Tymoteusz Dąbrowski, sekretarzem została Marta Popielas a radę tworzą Mateusz Heinz, Olaf Sowiński i Filip Zajcher.

Paulina Cichy