Spotkanie młodych studentów projektu „Mały Medyk”

26 listopada 2014

W środę 26 listopada 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w drugim spotkaniu projektu „Mały Medyk”.

Bez tytułu

Pierwszy wykład dotyczył opieki nad zwierzętami. Uczennice klasy drugiej opowiedziały rówieśnikom o roli psa i opiece nad nim. Wykład wzbogacony został zdjęciami i filmami ze zbiorów uczennic.
Tego dnia pojawili się goście specjalni z Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych Labrador – Pies Przewodnik. Trenerzy, Pani Joanna Wysocka-Leszczyńska oraz Pan Paweł Zieliński. Opowiedzieli oni o funkcjach pełnionych przez psy – w szczególności o psach przewodnikach osób niewidomych i ich treningu. Podczas prezentacji towarzyszył im Ursus, młody Labrador. Ursus niedługo rozpocznie prace jako pies-przewodnik.

1   2

Kolejnymi gośćmi tego dnia byli przedstawiciele Fundacji Pomocy Humanitarnej – Redemptoris Missio.

Pani wiceprezes Justyna Janiec-Palczewska podziękowała za przekazane materiały opatrunkowe. Opowiedziała również o działaniach Fundacji. Następnie Pani doktor Kinga Zastawna, która jest wolontariuszką uczestnicząca w misjach w Indiach, opowiedziała o pracy w ośrodku dla trędowatych.

Oczywiście nastał także czas na zadawanie pytań, których było bardzo, bardzo wiele.

Przez cały miesiąc zbieraliśmy w szkole materiały opatrunkowe w ramach akcji „Opatrunek na Ratunek”, które przekazaliśmy podczas spotkania na Uniwersytecie Medycznym.