Spotkania kultur

7 listopada 2017

Czy istnieją różnice między ludźmi? A może wszyscy jesteśmy tacy sami? Czy dialog międzykulturowy jest możliwy?  Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania było głównym celem zajęć w klasie 3a. Dzieci uczestniczyły w wykładach oraz warsztatach zorganizowanych przez członkinie Zespołu Fundacji Atqi w ramach projektu „Spotkania kultur w 100 rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa”. Uczniowie zainspirowani działaniami Ludwika Zamenhofa, jego życiem i misją odkrywali język esperanto, dyskutowali nad istotą i wartościami dialogu międzykulturowego, zapoznali się z historią 20-letniej przyjaźni  z Berberami z Wysokiego Atlasu, uczestniczyli w pokazie zdjęć z Maroka oraz dali się „porwać” indyjskim klimatom. Co więcej, otwarte na wszelkie wyzwania dzieci, postanowiły zostać ambasadorami projektu oraz nawiązać kontakt z rówieśnikami ze szkół z plemienia Ait Tidili w Maroku. Wierzymy, że będzie to niezwykła, międzykulturowa przygoda!