RAZEM ZMIENIAMY SZKOŁĘ

1 września 2015

29 i 30 sierpnia 2015 r. nauczyciele, dyrektorzy oraz przewodniczący Rady Rodziców uczestniczyli w Kongresie Polskiej Edukacji w Katowicach

Gośćmi specjalnymi byli:

–      Carl Honoré – dziennikarz, międzynarodowy ambasador ruchu „slow”, autor książki „Pod presją. Dajmy dzieciom święty spokój!”;

–      Philip Zimbardo – amerykański psycholog, emerytowany Profesor Uniwersytetu Stanforda, autor stanfordzkiego eksperymentu więziennego, jeden z najbardziej rozpoznawalnych psychologów na świecie, twórca licznych książek przetłumaczonych na wiele języków, założyciel Heroic Imagination Project.

Dyrektor szkoły M. Kędra uczestniczyła w panelu „Budzące się szkoły. Czego świat może się od nas nauczyć?”, podczas którego przedstawiła swoje rozwiązania na zmianę w szkole.

Budząca się Szkoła to oddolna inicjatywa, stawiająca sobie za cel szukanie nowego modelu szkoły, która będzie lepiej odpowiadać potrzebom uczniów w XXI wieku. Jej celem jest stworzenie nowego modelu szkoły, która każdemu uczniowi umożliwi rozwijanie własnego potencjału i lepiej przygotuje młodych ludzi do życia.

Rozmowy o e-podręczniku

Prof. Philip Zimbardo