Pora na podsumowanie kanonu krawieckiego

22 czerwca 2016

Dzieci już od samego początku uczestniczyły w zajęciach z dużym zaangażowaniem. Na początku dzieci poznały różne rodzaje materiałów i uczestniczyły w rozmowie o ich właściwościach. Omówiliśmy, jakie przybory są potrzebne do szycia oraz jak w bezpieczny sposób się nimi posługiwać. Dzieci nauczyły się jak szyć ściegiem przed igłą, ściegiem za igłą i ściegiem okrętkowym. Pierwszym zadaniem było uszycie przybornika na narzędzia krawieckie. Na następnych zajęciach używaliśmy gotowych do odrysowania wzorów maskotek, największym powodzeniem cieszył się wzór sowy. Na kolejnych zajęciach dzieci same wybierały, co chciałyby uszyć. Część szyła kolejne maskotki, część poduszki a jeszcze inni ubranka dla lalek i maskotek. Powstało bardzo dużo pięknych prac. Czas mijał nam bardzo owocnie, a dzieci często pytały: „Dlaczego te zajęcia tak szybko się kończą?”