Otwarcie laboratorium w Publicznej Szkole Podstawowej Cogito w Poznaniu

Otwarcie laboratorium
w Publicznej Szkole Podstawowej Cogito w Poznaniu
Fundacja Familijny Poznań

26 lutego 2016 r. we współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu otwieramy nasze laboratorium oraz organizujemy Dzień Odkrywcy.

Gościem specjalnym będzie dr Michael Dunne – nasz Gość zajmuje się edukacją przyrodniczą najmłodszych. Przez lata uczył w Kolegium Nauczycielskim Bradford College, w Bradford, a w ciągu ostatnich 10 lat pracował w Manchester Metropolitan University. Obecnie jest na emeryturze i pracuje jako doradca w szkołach. Jest autorem książek o edukacji przyrodniczej budowanej na założeniach konstruktywizmu.

Będziemy również gościć prof. dr hab. Stanisława Dylaka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem Dnia Odkrywcy jest przybliżenie uczniom wielu interesujących i nurtujących zagadnień z różnych dziedzin nauki. Będzie to spotkanie pełne niezapomnianych wrażeń i niespodzianek! To czas dla osób lubiących naukę, ciekawostki i eksperymenty. Każdy będzie mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. W tym dniu na uczniów czekać będzie wiele atrakcji, pokazów, eksperymentów.

8.30 – Otwarcie laboratorium:

• Mateusz Krajewski – Prezes Fundacji Familijny Poznań
  • dr hab. Stanisław Dylak
  • Norbert Troczyński – przewodniczący Rady Rodziców
  • Jakub Rzeźnik – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

9.00 – 11.00 – blok warsztatowy

(każda klasa bierze udział w warsztatach zgodnie z wyznaczoną godziną)

• Czy ja też mógłbym być naukowcem? – dr Michael Dunne
  • Chemia z piórnika – dr Grzegorz Krzyśko, dr Małgorzata Bartoszewicz UAM

11.00 – 12.00 – warsztat Odkrywcy (każdy uczeń wybiera jeden warsztat):

• Lego WeDO – zasady budowania różnych mechanizmów z klocków – WYTWÓRNIA – zajęcia z fantazją
  • Zrób swój komiks – WYTWÓRNIA – zajęcia z fantazją – Przemysław Niedziółka – rodzic ucznia z kl. 2 a