Ogólnopolska konferencja „Urzeczywistnianie demokracji w życiu szkoły”

26 listopada 2014

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na ogólnopolską konferencję „Urzeczywistnianie demokracji w życiu szkoły”, która odbędzie się 5 – 6 grudnia 2014 r. w naszej szkole.

Niniejsza konferencja organizowana jest przez Fundację Familijny Poznań i Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki Freineta.

Program Konferencji

Piątek, 5 grudnia 2014 r.

16.00 – 16.15
Uroczyste otwarcie konferencji

16.15 – 17.45
Wykłady

–      Wymiary respektu w społeczności szkolnej – prof. dr hab. Stanisław Dylak.
–      Czy z natury rodzimy się dobrzy? – dr Maciej Błaszak.
–      Prawa bez obowiązków – obowiązki bez praw – mgr Piotr Wiliński – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Sobota, 6 grudnia 2014 r.
Warsztaty dla nauczycieli
9. 00 – 10.30
Praca w pięciu równoległych grupach warsztatowych – do wyboru przez uczestnika:
–      Prawo każdego ucznia do sukcesu – prowadząca: E. Bury
–      Technologie są także dla dzieci – prowadząca: I. Breguła.
–      „Ściana – prawo do przestrzeni swobodnej wypowiedzi, ekspresji, demonstracji i twórczości” – prowadzące: Ewa Grzanka, Iwona Żyburska.
–      Szkołę i klasę traktujemy jak wspólne dobro – prowadząca: K. Piwko
–      Obszary odpowiedzialności edukacyjnej inspirowane peadgogiką C. Freineta – prowadząca: Bogumiła Kollek.

10.30 – 11.00
Przerwa kawowa

11.00 – 12.30
Praca w czterech równoległych grupach warsztatowych – do wyboru przez uczestnika
–      Prawo każdego ucznia do sukcesu – prowadząca: E. Bury
–      Technologie są także dla dzieci – prowadząca: I. Breguła
–      Szkołę i klasę traktujemy jak wspólne dobro – prowadząca: K. Piwko

Warsztaty dla dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito
10. 00 – 12. 30
Temat – „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.” – prowadząca: M. Żuk.

Gala Dziecięcych Pomysłów – prezentacje uczniów „na żywo”
Zakończenie konferencji

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji w sekretariacie szkoły do dnia 3 grudnia 2014 r.