Odkrywcze podróże

23 maja 2016

Mali podróżnicy z klasy 1a wybrali się na swoją pierwszą całodniową wycieczkę poza poznańskie tereny! Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od zwiedzania Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, gdzie mogli nacieszyć oko eksponatami związanymi z udziałem Fiedlera w II wojnie światowej oraz tymi przywiezionymi z podróży dookoła świata. Szczególnie interesujący okazał się Ogród Tolerancji, w którym zgromadzono modele rzeźb i obiektów ważnych dla rozwoju poszczególnych cywilizacji na świecie.
Kolejne atrakcje czekały na nas w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Dzieci miały okazję do bliskiego kontaktu ze zwierzętami, przekonały się jakie wyjątkowe efekty może przynieść terapia za pomocą koni. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem, licznymi przejażdżkami bryczką oraz leśnymi zawodami sportowymi.
Serdecznie dziękujemy rodzicom Krzysia za ogromny udział w zorganizowaniu tak niesamowitej wycieczki!