Obchody Święta Niepodległości

20 listopada 2015

W naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie brali udział w uroczystym apelu przygotowanym przez klasę 2 a. Został odśpiewany hymn państwowy, a uczniowie z klasy drugiej przypomnieli w formie krótkiego występu, dlaczego Święto Niepodległości jest ważne dla Polaków.

Po apelu obyła się konferencja pt. „Militaria”. Troje uczniów klasy 2 a (Jakub Zielonka, Paweł Płóciennik oraz Milan Piotrowski) przygotowało prezentację dotyczącą strojów, statków oraz samolotów wojskowych. Słuchacze dowiedzieli się jak nazywają się poszczególne elementy stroju wojskowego, czym różnią się zaprezentowane samoloty oraz jak zbudowany jest czołg.

Po prezentacji uczestnicy mogli obejrzeć przyniesione modele, a także przymierzyć elementy stroju wojskowego.