Niecodzienna lekcja empatii

5 maja 2017

Czwarta klasa odwiedziła Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy im. bł. Sancji Szymkowiak. Uczniowie dowiedzieli się, że to rodzaj szkoły, w której uczą się dzieci w wieku od 3 do 25 lat. Jednak jej uczniowie mają inne lekcje niż my w Cogito. Dla nich wyzwaniem jest nauka jedzenia, picia, komunikowania się czy decydowania o sobie. Nauczyciele bardzo starają się, żeby byli szczęśliwi i dobrze się czuli. Wiemy też od s. Sebastiany, że starają się odkryć ich marzenia.

W ramach spotkania s. Sebastiana poprowadziła dla nas warsztaty, dzięki którym mogliśmy spróbować poczuć to, co czują niepełnosprawne osoby. Ten niecodzienny wyjazd zrodził wiele refleksji – wypowiedzianych i niewypowiedzianych na głos.

Nasza pierwsza wizyta ma nas uwrażliwić i przygotować do spotkania z uczniami.

Bardzo dziękujemy s. Sebastianie i s. Rozalii za tak cenną lekcje.