Konferencje dziecięce w klasie 1 a

10 czerwca 2015

9 czerwca 2015 roku w klasie I a obyła się Konferencja dziecięca.
Temat wykładu: „Militaria”. Czworo uczniów poruszyło różne wątki związane z wojskiem. Pierwszy wykładający – Milan Piotrowski – opowiedział słuchaczom o rodzajach samolotów oraz ich przeznaczeniu. Omówił również budowę samolotów oraz różnice występujące między poszczególnymi modelami.

Drugi wykładający – Piotr Szawara – opowiedział o rodzajach czołgów i innych pojazdach wojskowych. Uczestnicy wykładu mogli zobaczyć zdjęcie pierwszego prototypu polskiego czołgu. Uczeń przedstawił czym różnią się poszczególne rodzaje czołgów.

O budowie czołgu oraz znaczeniu poszczególnych jego elementów opowiedział Jakub Zielonka.

Kolejnym wykładowcą był Paweł Płóciennik, który zaprezentował elementy stroju żołnierza, omówił wykorzystanie poszczególnych jego elementów, w tym także maski przeciw gazowej, którą słuchacze mieli okazję później przymierzyć. Paweł zaprezentował także własny zbiór zużytej amunicji.

Wykład bardzo zainteresował słuchaczy, co zaowocowało wieloma pytaniami skierowanymi do prowadzących.

Na koniec uczestnicy i prowadzący upamiętnili to spotkanie wspólnym zdjęciem.

…lecz na tym się nie skończyło. Uczniowie prowadzący wykład chcieli podzielić się informacjami i dokonać prezentacji także dla swoich młodszych kolegów.
W tym celu udali się do naszego przedszkola, gdzie wygłosili wykład
pt. „Militaria”.

Także w grupach przedszkolnych zainteresowanie tematem wojska było ogromne, co bardzo ucieszyło młodych wykładowców. Kolejne konferencje odbyły się 10 czerwca 2015r. Pierwszy wykład na temat zwierząt domowych wygłosiła Patrycja Kozub – Paterczyk. Młoda wykładowczyni wymieniła zwierzęta domowe oraz opowiedziała o ich zachowaniu w różnych sytuacjach.

Następnie Patrycja Kozub – Paterczyk wraz z Gabrielą Mrowińska przeprowadziły wśród uczestników wykładu konkurs plastyczny pt. „ Ulubione zwierzątko domowe”.

Następny wykład poprowadziła Oliwia Bąkowska, która opowiedziała o modliszkach. Wskazała ona na miejsce ich występowania oraz zaprezentowała różne gatunki modliszek.

Kolejny i ostatni wykład w tej klasie przygotował Jędrzej Stelmaszyk, który opowiedział o rodzajach tańca oraz zaprezentował dwa układy taneczne.

Wszyscy prezentujący zostali nagrodzeni brawami.