Koncert muzyczny „Bałkany”

21 października 2014

We wtorek – 21 października br. uczniowie wszystkich klas spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie miał się dla nich odbyć koncert muzyczny, którego motywem przewodnim były Bałkany.

Bez tytułu

W koncercie brali udział także nasi najmłodsi koledzy – przedszkolaki.

1  2

Za pomocą muzycznego młynka przenosiliśmy się do różnych rejonów Europy: Chorwacji, Serbii oraz Grecji. Dzieci dowiedziały się jakimi językami posługują się mieszkańcy tych trzech państw oraz jak brzmi ich „dzień dobry”. Słuchaliśmy także muzyki, która charakteryzuje te kraje.

3   4

Zobaczyliśmy jak wyglądają oraz jak brzmią: puzon, trąbka i akordeon. Każdy instrument został opisany przez muzyków.

Na koniec wybrani przedstawiciele każdej klasy zaprezentowali Zorbę. Po występie wszyscy uczestnicy koncertu wspólnie zatańczyli ten ludowy taniec grecki.

Koncert można zaliczyć do udanych. Uczniowie wyszli z niego z uśmiechami na twarzy, a przez cały czas jego trwania w skupieniu słuchali prezentowanych utworów. Chętnie brali udział w zadaniach, które stawiała przed nimi Pani prowadząca koncert.

I.G.