Jesteśmy jedną, wielką rodziną

19 grudnia 2014

Przedświąteczny czas sprzyja organizowaniu spotkań i przedstawień jasełkowych połączonych ze składaniem sobie życzeń i szczerym, spontanicznym okazywaniu dobroci i życzliwości.
19 grudnia 2014 r. mieliśmy okazję poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, zbliżyć się do drugiego człowieka, przytulić do przyjaciela, życzyć mu tego, co najlepsze.
Dzieci z grupy Magicznych Cyferek pod bacznym okiem nauczycielek przygotowały jasełka, na które przybyły zarówno dzieci z przedszkola jak i ze szkoły oraz grono rodziców.
Dzieci opowiedziały wszystkim historię narodzin Syna Bożego. Mogliśmy podziwiać jak recytują, śpiewają kolędy i świąteczne piosenki oraz jak pięknie tańczą. Po jasełkach wystąpiły również dzieci ze szkoły Cogito, klasa I c zaprezentowała kilka świątecznych piosenek, a klasa II przedstawiła kolędy i świąteczne utwory w nieco odmienny sposób, bo w wersji rokowej i hiphopowej. Dzieci między innymi rapowały i grały na samodzielnie wykonanych z papieru gitarach.
Po dziecięcych występach Pani dyrektor Marzena Kędra złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a następnie dzieci udały się wraz z nauczycielkami do swoich sal lekcyjnych, gdzie odbyły się klasowe Wigilie. W każdej klasie i w grupach przedszkolnych dzieci zasiadły razem do stołu, kosztowały wigilijnych potraw. Był barszcz z uszkami, ryba, kapusta z grzybami i kompot z suszonych owoców. Był też czas na wspólne śpiewanie kolęd i prezenty.

10868251_757920414302510_5266348962280932801_n