Inauguracja projektu Mały Medyk

14 października 2015

12 października 2015r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2015/16 projektu „Mały Medyk” – Polska Akademia Dzieci w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zgromadzonych uczestników przywitały władze uczelni. Uczniowie biorący udział w projekcie złożyli ślubowanie, wysłuchali uroczystego Gaudeamus. Każde dziecko otrzymało indeks, w którym gromadzić będzie zaliczenia obecności na następnych wykładach.

Pierwszy wykład na temat pszczół wygłosiły dwie siostry: Zofia i Dobrochna. Uczniowie dowiedzieli się czym różni się pszczoła od osy oraz jak zbudowana jest pszczoła. Poznali także jakie właściwości posiada miód oraz w jaki sposób go otrzymujemy.

Bez tytułu

Następnie zaprezentowana została młodym studentom działalność Fundacji Redemptoris Missio oraz jej wolontariusze. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca wolontariuszy oraz jak żyją ludzie w krajach Afryki, co jest potrzebne, a czego brakuje wolontariuszom leczącym ludzi.