„Dzień Książki i Praw Autorskich”

21 kwietnia 2016

21 i 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Książki i Praw Autorskich”. W czwartek do klas przybyli zaproszeni goście (dyrekcja, pracownicy szkoły oraz rodzice), którzy czytali dzieciom przygotowane przez siebie teksty. W piątek o godzinie 9.00 uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Piotrem Nowickim, autorem książki „ To się w głowie nie mieści”. Pisarz opowiedział o swojej pracy, o procesie powstawania książki oraz przeczytał jedną z nich młodym słuchaczom.

Uczniowie klasy II a wzięli udział w wyjściu do pobliskiej biblioteki, gdzie dowiedzieli się co należy zrobić, aby wypożyczyć książkę lub film oraz jakie zasady obowiązują w bibliotece. Uczniowie poznali zasady zwrotu
i przedłużania terminu wypożyczonej pozycji, a także mogli zobaczyć jak zakładana zostaje karta nowego czytelnika zarówno ta tradycyjna jak i elektroniczna.

Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą zakładkę do książki. Podczas zajęć miały miejsce także doświadczenia poszukujące. Do końca kwietnia w naszej szkole trwa akcja „Podaruj książkę Cogito”. Uczniowie i rodzice mogą podarować szkole książkę wraz z dedykacją od siebie.