Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2014 r.

20 października 2014

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie oraz zaproszeni goście. O godzinie 10.00 odbyła się uroczysta akademia, którą rozpoczęła Dyrektor Szkoły – p. Marzena Kędra. Część artystyczną przygotowali uczniowie.

Bez tytułu

1Bez tytułu

Jako pierwsza wystąpiła klasa I B. Uczniowie recytowali przygotowane wiersze oraz śpiewali piosenkę.

Następnie występowała klasa I A.

2Bez tytułu4

Klasa I A zaprezentowała wiersze, krótką scenkę oraz zaśpiewała zaproszonym gościom 100 lat.

Jako następna zaprezentowała się klasa I C, która przeprowadzała wywiad z Panią Dyrektor oraz nauczycielami.

Dzieci zadały wiele ważnych i ciekawych pytań.

Także klasa druga wzbogaciła akademię o swój występ. Przygotowane przez uczniów piosenki zostały dopełnione grą na instrumentach. Jedna z piosenek została wykonana w języku angielskim.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy i uczestniczyli w przygotowanych przez nauczycieli zajęciach międzyoddziałowych. Jednymi z zajęć był fitness przy muzyce z elementami tańca. Wśród chłopców odbył się także turniej piłki nożnej.

Odbyły się również zajęcia plastyczne, na których uczniowie projektowali stroje dla swoich postaci.

Następnie dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające psa. Prace, których uczniowie wyrazili chęć, wzięły udział w konkursie plastycznym, który zostanie rozstrzygnięty w najbliższym czasie.