„Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2020” – tytuł dla Cogito

27 maja 2020 autor: adminspectocogito

Zwycięstwo pomysłu na kampanię społeczną „Odezwij się do mnie” w konkursie „Projektanci edukacji” przyniosło Publicznej Szkole Podstawowej Cogito tytuł „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2020”.

Młodzi projektanci edukacji i ich opiekunowie część zamierzeń zdążyli zrealizować jeszcze przed przejściem w tryb nauki online, jednak resztę planów musieli dostosować do nowej rzeczywistości.
W ramach działań projektowych udało się przeprowadzić ankietę wśród osób w różnym wieku na temat: „Czym jest starość?”, zorganizować lekcję z panią Ireną Tomaszewską, prezes szczecińskiej filii Polskiego Związku Esperanto.i nagrać wywiad z 87- letnim panem Januszem Mareckim, inżynierem, który w latach 70- tych elektryfikował Irak.
Obecnie trwają przygotowania do wywiadu online z panią Urszulą Ziober, która spisała wspomnienia swojej babci z Kazachstanu w książce „Spódniczka ze starej podszewki” i ostatnie prace nad wirtualnym spacerem po Poznaniu.
Jednak kampania „Odezwij się do mnie” nie kończy się wraz z końcem roku szkolnego. Chcemy, by stała się stałym elementem pracy naszej szkoły. Wszak szkoła łączy pokolenia.

Koordynatorką i pomysłodawczynią projektu była p. Z. Głowacka

Projektanci Edukacji 2020