BANK – kompleks zainteresowań

14 października 2018

W ostatnim czasie w klasie 2b zwyciężył swobodny tekst, pt. „Napad na bank”. Wspólnymi siłami uczniowie dokonali poprawy tekstu. Wykonali kartę pracy przygotowaną na bazie tego tekstu. Następnie zbudowali kompleks zainteresowań.
Dzieci stworzyły projekt logo i wymyśliły nazwę do banku. Inne grupy zajęły się produkcją banknotów, przygotowaniem rachunków do zapłaty, budową własnych bankomatów i komputerów.
W piątek podzieliliśmy się na pracowników i klientów banku o nazwie „Życie poza bankiem”. Każdy uczeń wcielił się w obie role. Klient musiał wypełnić formularz z danymi osobowymi, aby założyć swoje konto. Kolejnym zadaniem było zsumowanie z wykorzystaniem kalkulatora wszystkich swoich opłat, wypłacenie odpowiedniej kwoty ze swojego konta i zapłacenie rachunków. Każda osoba zaprojektowała i wykonała swoją imienną kartę płatniczą, z której korzystała w bankomatach.
Zorganizowanie kompleksu kosztowało dzieci wiele wysiłku, ale również dostarczyło im wiele dobrej zabawy.