4b w Wolińskim Parku Narodowym

8 czerwca 2019

4b aktywnie spędziła 3 dni w Wolińskim Parku Narodowym. Zwiedziliśmy Międzyzdroje, znaleźliśmy dłonie pasujące do naszych, popołudniami plażowaliśmy, wdrapaliśmy się na punkt widokowy, aby obserwować zachód słońca. Strzelaliśmy z łuku i braliśmy udział w różnych warsztatach, wiemy jak wyglądał trening dzieci u Wikingów, poza tym w Jomsborgu – osadzie Wikingów zostaliśmy ugoszczeni pysznymi piernikami i podpłomykami. Udowodniliśmy, że jesteśmy z Poznania, wchodząc w biznes z Panią od pierników – cała torba połamanych za 5 zł 😀 Byliśmy też w Świnoujściu, gdzie weszliśmy (niektórzy dzielnie pokonując lęk) na latarnię morską, później przeszliśmy musztrę i Pan Kapral oprowadził nas po Forcie Gerharda. Próbowaliśmy nawet go namówić na pełnienie warty w naszej szkole 😉 Krzycząc „Ku chwale twierdzy!” przeszliśmy pasowanie i otrzymaliśmy strzał na naszą cześć. Byliśmy też w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych informacji o zwierzętach i nie tylko. Nasz szlak po WPN kończyło Wzgórze Zielonka, Piaskowa Góra i Turkusowe Jeziorko. Już planujemy nasze kolejne wycieczki!