„Tydzień przeciwko dyskryminacji osób niepełnosprawnych”

27 maja 2017

W naszej szkole odbył się „Tydzień przeciwko dyskryminacji osób niepełnosprawnych”. Dzieci dowiedziały się czym jest autyzm, niepełnosprawność ruchowa, sensoryczna, intelektualna. Wykonywały szereg zadań, dzięki którym dowiedziały się jak wygląda codzienne życie osób niepełnosprawnych oraz jakie stoją przed nimi wyzwania. Uczniowie stworzyli „Drzewa życzeń”, które przekażemy kolegom i koleżankom z pobliskiej szkoły specjalnej oraz zaprojektowali ogrody dla osób niepełnosprawnych, mające ułatwić odkrywanie i doświadczanie świata. W ramach zajęć i omawianej tematyki każda klasa odbyła wycieczkę do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach, który został stworzony na potrzeby Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych.