Spotkania kultur

9 lipca 2018

Prace dzieci z Cogito i projekt na stronie Ambasady Polskiej w Królestwie Maroka.

Patronat honorowy nad projektem objął Dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu.

Projekt jest kontynuacją I edycji podczas której przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Wielkopolski oraz Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu wolontariusze przeprowadzili w szkołach i instytucjach w Wielkopolsce cykl wykładów, warsztatów plastycznych oraz wystawy m.in na temat kultury berberyjskiej z Wysokiego Atlasu w Maroku. Dzieci z Polski zostały zaproszone do nawiązywania kontaktów i wymiany międzykulturowej z ich rówieśnikami z Maroka.

Beneficjentem drugiej edycji projektu jest młodzież i dzieci plemienia Ait Tidili ze szkoły podstawowej w Imaghouden. Grupa polskich wolontariuszy zaprezentowała przygotowane przez dzieci w Polsce prace, listy oraz filmy promujące nasz kraj.