Podsumowanie XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją”

4 kwietnia 2018

Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała jedenastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: „Poradnik Bibliotekarza, „Lustro Biblioteki”, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) ze 124 instytucji ogółem 1609  prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 640 prac, klasy IV-VI szkoły podstawowej – 513 prac, klasy I-III gimnazjum-456 prac).

Komisja Konkursowa w składzie: Anna Świca (nauczyciel plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju), Maria Stefania Szeliga (dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju), Dorota Kusztykiewicz (malarka, poetka, regionalistka) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

1. nagroda główna- Klara Mamet, kl. II Publiczna Szkoła Podstawowa „Cogito” Poznań- „Zeszły się cztery koty” Ludwik Jerzy Kern
  2. nagroda główna- Dobrochna Weinert, kl. II Publiczna Szkoła Podstawowa „Cogito” Poznań- „Anioł Ognisty- „Mój anioł lewy…” Juliusz Słowacki

Wszyscy laureaci otrzymują pamiątkowe dyplomy i nagrody. Nagrodzone prace przechodzą na własność organizatorów.