Konferencje dziecięce w maju

11 czerwca 2019

Maj zakończył się trzema konferencjami dziecięcymi.
Jan i Alex przedstawili nam wywiad z dinozaurem. W zabawny sposób zaprezentowali ciekawostki z życia tych zwierząt. Dzieci zainteresowało przebranie jednego z chłopców oraz własnoręcznie wykonana makieta, obrazująca warunki życia tych gadów. Na koniec odbył się quiz i słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.
Jacek, Ignacy, Leon i Filip zaprezentowali konferencję o chemii. Przedstawili czym zajmuje się ta dziedzina nauki. Można było dowiedzieć się jakimi przyrządami posługuje się w swojej pracowni chemik oraz jak nazywała się najsłynniejsza polska chemiczka. Chłopcy przedstawili również film z eksperymentem o dyfuzji oraz zdjęcia z wizyty na UAM, na wydziale chemii. Nie zabrakło eksperymentów na żywo, z użyciem: coca-coli, sody, balonu, oliwy, kolorowych barwników, octu, jajka i cukierków. Na koniec odbył się quiz i zostały rozdane słodkie upominki, a chętni otrzymali łamigłówki do rozwiązania.
Nina i Lilia przedstawiły prezentację o Japonii. Było wiele ciekawostek i zdjęć . Mogliśmy dowiedzieć się m.in. jak wygląda flaga tego kraju, jakie są zwyczaje japończyków, jak wygląda edukacja w kraju kwitnącej wiśni oraz co to jest sumo i kim byli samuraje. Dziewczynki wspomniały o najpopularniejszych wyspach oraz potrawie z trującej ryby. Na koniec było mnóstwo pytań do publiczności oraz słodkich nagród.”